موضوعات ‌مرتبط: فناوری تکنولوژی

a/121562 :کد

کوالکام

کوالکام سامسونگ را ازفروش تراشه اگزینوس به کمپانی ها منع کرده است

  یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۳۶
تعداد بازدید : ۲۸۰   
 تحلیل ایران -کوالکام سامسونگ را ازفروش تراشه اگزینوس به کمپانی ها منع کرده است

کوالکام سامسونگ را از فروش تراشه های اگزینوس به سایر کمپانی ها منع کرده است

به گزارش تحلیل ایران، اگر توجه کرده باشید، تراشه های اگزینوس سامسونگ بصورت انحصاری در اسمارت فون ها و دستگاه های الکترونیکی سامسونگ به کار می روند.

 

شاید تصور کنید که این روند مشابه وضعیتی است که در خصوص تراشه های سری A اپل دیده می شود، تراشه هایی که با هدف بازاریابی و عملکرد بهتر انحصاراً در دستگاه های دارای سیستم عامل iOS به کار می روند. اما این تصور ممکن است اشتباه باشد.

در گزارشی که در The Korea Economic Daily منتشر شده، ادعا شده که احتمالاً دلیل عدم وجود تراشه های اگزینوس سامسونگ در محصولات سایر کمپانی ها این است که کوالکام مانع آن شده است. در این گزارش اظهار شده است که سامسونگ قصد داشته تراشه های اگزینوس را به سایر کمپانی ها بفروشد، اما کوالکام با "سوء استفاده" از مجوز پتنت استاندارد مانع از این کار شده است.


ظاهراً با این کار سامسونگ نمی تواند مودم ها و تراشه های خود را به مدت 25 سال به سایر کمپانی ها بفروشد، که در پایان این زمان مشخص نیست آیا تراشه های اگزینوس سامسونگ اصلا کاربردی خواهند داشت یا خیر. به گفته ی کمیسیون تجارت منصفانه:


سامسونگ الکترونیکس در پی امضا قراردادی با کوالکام امکان فروش تراشه های مودم خود به سایر کمپانی های تولیدکننده اسمارت فون را ندارد.


تابناک نوشت: در حال حاضر کوالکام در چندین کشور با مشکلات حقوقی دست به گریبان است؛ اپل شکایتی را علیه این کمپانی و FTC طرح کرده است. سال گذشته نیز کوالکام در کره جنوبی به پرداخت جریمه ای سنگین محکوم شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :