موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی امداد و نجات

a/121609 :کد

رئیس سازمان امداد و نجات

۳ کشته و ۴ مفقودی به دلیل وقوع سیل

  دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۸:۰۲
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -۳ کشته و ۴ مفقودی به دلیل وقوع سیل

رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع سیل و آب‌گرفتگی در ۱۵ استان کشور گفت: ۳ نفر در منطقه فسا و دشتی جان خود را به دلیل این حادثه از دست دادند.

به گزارش تحلیل ایران مرتضی سلیمی، در ارتباط با وقوع سیل و آب‌گرفتگی طی 3 روز گذشته در کشور اظهار داشت: 15 استان ایلام، بوشهر، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویراحمد، لرستان، هرمزگان و یزد درگیر سیل و آب‌گرفتگی طی 3 روز گذشته شده‌اند.


وی افزود: 118 شهر، روستا و منطقه عشایرنشین امدادرسانی شده ولی متأسفانه 3 نفر به دلیل وقوع سیل در شهرستان‌های دشتی و فسا جان خود را از دست دادند.


رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به اینکه 4 نفر نیز در روستای دشت پلنگ دشتی به دلیل وقوع سیل مفقود شده‌اند، گفت: امدادرسانی در استان‌های بوشهر، کرمان، هرمزگان و فارس همچنان ادامه دارد.


سلیمی عنوان کرد: بیش از 2 هزار و 900 حادثه‌دیده به دلیل وقوع سیل و آب‌گرفتگی در کشور اسکان اضطراری یافته 101 واحد مسکونی از آب تخلیه شده و تعداد زیادی خود را نیز از مسیر سیلاب رهاسازی شده است.


وی گفت: تعداد زیادی پتو، چادر، موکت، نایلن، طی شستشو، فانوس، کنسروجات و مواد غذایی بین حادثه‌دیدگان توزیع شده است.


فارس نوشت : سلیمی در پایان گفت بیش از 13 هزار نفر نیز از 25 اسفند تاکنون در غالب طرح نوروزی اسکان یافته و بیش از 58 هزار نفر نیز امدادرسانی شده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :