موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/12163 :کد

0

تهران، میزبان بزرگ ترین گردهمایی سالانه جهانی دیابت

  ﺳﻪشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۵:۴۷
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -تهران، میزبان بزرگ ترین گردهمایی سالانه جهانی دیابت

پایتخت ایرانی اسلامی ، آذر ماه امسال میزبان بزرگترین گردهمایی سالانه جهانی دیابت خواهد بود.

پایتخت ایرانی اسلامی ، آذر ماه امسال میزبان بزرگترین گردهمایی سالانه جهانی دیابت خواهد بود.

 

به گزارش خبرنگار تحلیل ایران ، وزیران بهداشت بیش از 20 کشور و شخصیت هایی مانند فدریکا موگرینی مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از جمله دعوت شدگان به این گردهمایی جهانی هستند که دوم و سوم آذرماه امسال در مرکزهمایش های بین المللی سازمان صداو سیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار خواهد شد.
افزایش آگاهی درباره چالش دیابت در همه سطوح، تشخیص زود هنگام دیابت و مدیریت بهتر در ایران و منطقه، مشخص کردن اهمیت مباحث اقتصادی در درمان دیابت و سیستم پایش نتایج درمان بیماری های مزمن از اهداف این هماشی بین المللی است.
تعیین برنامه ای راهبردی برای تبیین اقدامات و تعهدات آینده از سوی همه ذینفعان در ایران در راستای مبارزه با دیابت از دیگر اهداف این همایش به شمار می آید.
بر پایه این گزارش ، جلسه ای در راستای برگزاری گردهمایی یاد شده ، امروز - سه شنبه - با حضور کارشناسان و مسوولان مربوطه در بنیاد امور بیماریهای خاص برگزار شد.
وضعیت دیابت در ایران، همایش بین المللی راهبری دیابت، اهداف همایش، نقش و مسوولیت وزارتخانه ها، سازمان ها و تشکل های مختلف در برپایی همایش از جمله محورهای اصلی مورد گفت وگوی کمیته ایرانی برگزارکننده در این نشست بود.
وزارت بهداشت، پژوهشگاه غدد، سازمان غذا ودارو، وزارت رفاه، وزارت امورخارجه، وزارت آموزش و پرورش،مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، بنیاد امور بیماری های خاص، سازمان تامین اجتماعی، سازمان بیمه سلامت ایران و شرکت نوونوردیسک پارس از جمله نهادهای برگزارکننده این همایش بین المللی به شمار می آیند.
فاطمه هاشمی ، رییس بنیاد اموربیماریهای خاص در این جلسه به نقش تعیین کننده و تاثیرگذار آموزش در مدارس از زمان ثبت نام دانش آموزان و غربالگری آنان تا نظارت بر تغذیه و جدی گرفتن ساعت ورزش برای مقابله با دیابت تاکید کرد.
هاشمی همچنین خواستار تدوین و رونمایی از سند جامع دیابت با همکاری و مشارکت همه دستگاه های متولی برای مشخص شدن نقش و جایگاه نهادهای مختلف در این حوزه شد.
باقر لاریجانی معاون وزیر بهداشت و رییس پژوهشگاه غدد هم گفت: بسیاری از بیماران دیالیزی کشور براساس آمار، دیابتی بوده اند و باید درباره عوارض دیابت در جامعه اطلاع رسانی بهتری صورت پذیرد.
رسول دیناروند، معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو هم عنوان کرد: درمان های دیابت و به صورت خاص درمان انسولین در تدوین سند جامع دیابت به عنوان بخشی از پیشگیری از عوارض هزینه بر دیابت باید مورد توجه قرار گیرد.
نوروزی معاون سلامت بیمه نیروهای مسلح نیز به اهمیت آموزش دو گروه بیماران و جامعه پزشکی در این حوزه تاکید کرد.
گفته می شود، بیش از پنج میلیون تن از هموطنان به دیابت مبتلا هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :