موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121685 :کد

پارلمان عراق:

پیگرد فاجعه موصل به معنی نادیده انگاشتن تلاش نیروهای عراق نیست

  ﺳﻪشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۸:۰۸
تعداد بازدید : ۱۴۰   
 تحلیل ایران -پیگرد فاجعه موصل به معنی نادیده انگاشتن تلاش نیروهای عراق نیست

پارلمان عراق در واکنش به پاره ای انتقادها در قبال فاجعه قتل بیش از ۲۰۰ شهروند در بخش غربی موصل توسط جنگنده های آمریکایی در ۱۷ مارس ۲۰۱۷ اعلام کرد که صحبت و پیگرد .

به گزارش تحلیل ایران، پارلمان عراق روز سه شنبه در بیانیه ای که به تایید اکثریت نمایندگان رسید، اعلام کرد که تحقیق و سخن گفتن و پیگرد فاجعه موصل هرگز به معنی نادیده انگاشتن تلاش ها و دستاوردهای نیروهای امنیتی و جانفشانی بزرگی که این نیروها انجام می دهند، نیست.


پارلمان عراق از تمامی طرف های ذیربط خواست که از اظهار نظر شتاب گونه درباره این حادثه خودداری کنند و اجازه دهند که طرف های متخصص از جمله کمیته پارلمانی تشکیل شده در این خصوص، تحقیق و تفحص کنند.


براساس بیانیه، عملیات آزادسازی نینوا که از چند ماه قبل شروع شده، تاکنون به صورت خوبی پیش می رفت و دستاوردهای بزرگی را داشته است اما همچنان بر ضرورت حفاظت از جان شهروندان در هر شرایطی تاکید می شود.


مجلس نمایندگان عراق تاکید کرده است که هرکس تحت هر عنوانی که باشد، مرتکب ریختن خون شهروندان عراقی شود باید دستگاه قضایی تدابیر لازم را علیه آن اتخاذ کند، و هیچ کس در این مسئله، مصونیت ندارد.


ایرنا نوشت: در عین حال پارلمان عراق بر ضرورت هوشیاری رسانه ها در بازتاب اینگونه اخبار هشدار داد و گفت: دشمن روزهای آخر عمر خود را سپری می کند و به شدت در معرض فروپاشی قرار گرفته و بعید نیست از هر وسیله پلیدی برای فتنه انگیزی بین مردم عراق بهره ببرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :