موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/121704 :کد

افزایش مقاومت ملت یمن

افزایش مقاومت ملت یمن در صورت اتخاذ مواضع بیشتر توسط علمای ایران

  ﺳﻪشنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۹:۰۵
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -افزایش مقاومت ملت یمن در صورت اتخاذ مواضع بیشتر توسط علمای ایران

علامه شرف الدین گفت: ما درخواست می کنیم که مواضع بیشتری از سوی علمای ایران در قبال مردم یمن اتخاذ شود. زیرا انسان زمانی که در کنار برادرش می ایستد، به وی قدرت می دهد که ایستادگی کند.

به گزارش تحلیل ایران،  یمنی ها ۲ سال است در بزرگترین زندان تاریخ بشر محبوس هستند و تحت ظالمانه ترین محاصره هوایی، زمینی و دریایی قرار دارند و حتی از دریافت مایحتاج اولیه زندگی، مواد غذایی و دارویی به بهانه احتمال ورود سلاح به این کشور محروم هستند. مردم یمن و گروه‌های مقاومت این کشور و در رأس آنها جنبش  «أنصارالله» از دو سال گذشته تاکنون سیاست مقاومت مسلحانه در برابر سعودیهای جنایتکار را در پیش گرفته اند.   مردم یمن تنها رمز پیروزی در برابر دشمنی سعودی را تداوم مقاومت مسلحانه و مشروع خود می دانند و قصد ندارند از آن دست بکشند.  

بر همین اساس و در دومین سالگرد تجاوز سعودی ها به مردم یمن در ۲۶ مارس سال ۲۰۱۵ میلادی با علامه «شمس الدین محمد شرف الدین» رئیس هیأت علمای یمن گفتگو کردیم که شرح آن در ادامه می آید.

علامه «شرف الدین» درباره مواضع برخی از علمای اسلامی و جهان عرب در قبال تجاوز سعودی ها به مردم یمن تاکید کرد: از ابتدای تجاوز سعودی ها به یمن در ۲۶ مارس سال ۲۰۱۵ میلادی، مواضع مختلفی از سوی شخصیت های دینی و سیاسی اتخاذ شد؛ برخی از علما از همان ابتدا این تجاوز را تایید می کردند و در سخنرانی های خود در نمازهای جمعه حتی در مکه مکرمه و مدینه منوره هم از تجاوز سعودی ها و ائتلاف موسوم به طوفان قاطع سعودی ها، آمریکایی ها و صهیونیست ها حمایت می کردند. این علما حق را از باطل تشخیص نداده و تهمت هایی را به مردم و ملت و برادران یمنی خود وارد کردند و در این زمینه مقالاتی هم نوشتند. زمانی که این علما ائتلاف موسوم به طوفان قاطع را تایید کردند، در حقیقت کشتار مردم معصوم یمن را که فقط خواستار حقوقشان بودند، تایید کرده اند. آنها به محاصره یمن، کشتار مردم و ویران کردن یمن فتوا دادند. ما بارها از این علما دعوت کرده ایم که به یمن سفر کرده و از نزدیک با وضعیت مردمی که آنها را مجوس و رافضی می خوانند، آشنا شوند ولی تاکنون این دعوت ما را نپذیرفته اند.

وی در همین زمینه افزود: علما مسئولیت دارند و به آنها اعلام کرده ایم که از این مواضع شرم آور و سطح پایین خود دست بردارید. برخی علما و سازمان ها با دریافت پول در راه باطل حرکت می کنند و علیه یمن کار می کنند. این در حالی است که نبی اکرم بارها از یمن تعریف کرده اند. اخیرا الازهر مصر بر اساس اخبار دروغی که رسانه های وابسته به متجاوزان سعودی منتشر کرده بودند، در بیانیه ای آنچه حمله به مسجدی در صرواح خواند را محکوم کرد ولی حملات به مردم یمن را که هزاران نفر قربانی شده اند و حدود ۶۰ و یا ۷۰ درصد از مساجد یمن توسط نظامیان ائتلاف سعودی ویران شده است، محکوم نمی کنند و سخنی در این خصوص مطرح نمی کنند. این در حالی است که حرمت انسان از حرمت بیت الله الحرام هم بالاتر است.

رئیس هیأت علمای یمن در ادامه درباره مواضع اتحادیه جهانی علمای مقاومت و همچنین علمای ایران در حمایت از مردم یمن تصریح کرد: ما از تمام افرادی که در غم ها و رنج های مردم یمن شریک هستند، تمجید می کنیم؛ در رأس آنها سید حسن نصرالله و شیخ ماهر حمود رئیس اتحادیه جهانی علمای مقاومت است که بر اساس احساس مسئولیت خود با مردم یمن همراهی می کنند. در رابطه با ایران هم باید بیان کنم که مردم و دولت و علمای ایران با دردهای مردم یمن همراه هستند و همبستگی دارند و مواضعی در حمایت از ملت یمن توسط دولت و علمای ایران اتخاذ شده است اما ما درخواست می کنیم که مواضع بیشتری در این رابطه اتخاذ شود. زیرا انسان زمانی که در کنار برادرش می ایستد، به وی این قدرت و روحیه را می دهد که ایستادگی کند و در برابر دشمنان مقاومت کند. ما از تمام علمای آزاده در ایران و عراق و لبنان و هر کشور دیگری تشکر می کنیم.

وی در خصوص دستاوردهای مقاومت مردم یمن در برابر متجاوزان و شکست سعودی ها طی دو سال اخیر نیز گفت: علیرغم حملات بسیار سعودی ها و اقدامات شرم آور سازمان های بین المللی از جمله سازمان ملل که نام سعودی ها را از لیست کودک کُشان خارج کرد و گزارشی که موسسه اسکوا علیه اقدامات صهیونیست ها در فلسطین و کشورهای حاشیه خلیج فارس منتشر کرد ولی با فشار این کشورها بی نتیجه ماند و همچنین فعالیت های رسانه ها علیه مردم یمن، باز هم نیروهای مردمی و ارتش ما صحنه های زیبایی از دلاوری و شجاعت خود را به نمایش گذاشتند. مردم یمن از نو و مجددا متحد شده اند و با همکاری و برادری تصویری از برادری و اخوت و عزت را نشان می دهند. متجاوزان علی رغم برخورداری از تمامی امکانات باز هم طی دو سال اخیر نتوانستند دستاوردی داشته باشند که این خود پیروزی مردم یمن محسوب می شود.

علامه شرف الدین در پایان درباره حمایت صهیونیست ها از آل سعود و روابط میان تل آویو و ریاض نیز اظهار داشت: هر نوع درگیری میان کشورهای عربی به نفع صهیونیست ها و نقشه توسعه طلبانه آنها برای منطقه عربی بلکه اسلامی است. بنابراین آمریکا و صهیونیست ها آتش درگیری ها را شعله ورتر می کنند و با ارسال تسلیحات و استفاده از ماهواره های جاسوسی و کشتی های جنگی خود از متجاوزان حمایت می کنند. صهیونیست ها علیرغم اینکه به مقاومت اسلامی در لبنان هم ۳۳ روز حمله کرده و شکست خوردند ولی باز هم به جنگ روی می آوردند.


مهر نوشت: تجاوز سعودی ها تا همین لحظه مانند روز نخست ادامه دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :