موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/121791 :کد

میشل عون:

اتحادیه عرب تنها به صدور بیانیه محکومیت اکتفا نکند

  چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۸:۴۰
تعداد بازدید : ۱۸۱   
 تحلیل ایران -اتحادیه عرب تنها به صدور بیانیه محکومیت اکتفا نکند

رئیس‌جمهور لبنان در سخنان امروز خود در اجلاس سران عرب با اشاره به بحران‌های منطقه خواستار عدم اکتفای اتحادیه عرب به صدور بیانیه‌های محکومیت شد.

به گزارش تحلیل ایران،  «میشل عون» امروز چهارشنبه طی سخنانی در افتتاحیه بیست‌و هشتمین اجلاس سران عرب ماده 5 منشور اتحادیه عرب در خصوص ممنوعیت جنگ بین کشورهای عضو این اتحادیه را مورد اشاره قرار داد و گفت: از این جنگ چه کسی بهره برده؟ چه کسی زیان دیده؟ همه ما زیان دیده‌ایم، همه کشته و مجروح شده و یا از این همه فجایع به درد آمده‌ایم.

 

شبکه المنار گزارش داد که عون در سخنان خود تأکید که همه ما از جنگ در منطقه متأثر شده‌ایم اما ممکن نیست که به انتظار راه‌حل‌هایی از خارج باشیم.

 

وی افزود که اتحادیه عرب نباید به صدور بیانیه‌های محکومیت اکتفا کند بلکه باید نقش و مأموریت خود در به دست گرفتن زمام امور را بازیابد و به حمام‌های خون در منطقه پایان دهد.

 

وی سپس این سوال را مطرح کرد که ما برای چه با یکدیگر جنگ می‌کنیم آیا برای آزادسازی قدس؟ و در کدام صفحه پیروزی‌های خود را ثبت خواهیم کرد؟

 

فارس نوشت: رئیس‌جمهور لبنان همچنین با اشاره به اینکه حدود نیمی از جمعیت لبنان را مردم آواره فلسطین و پناهجویان سوریه تشکیل می‌دهند، تصریح کرد که راه‌حل این بحران بازگشت این آوارگان به کشورشان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :