موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121825 :کد

فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا

فرمانده سنتکام:ایران با قایق‌هایش ارتش آمریکا را آزار می‌دهد

  پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۱۳
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -فرمانده سنتکام:ایران با قایق‌هایش ارتش آمریکا را آزار می‌دهد

فرمانده سنترال کامند ارتش آمریکا ایران را به ایجاد مزاحمت برای کشتی‌های آمریکایی در خلیج فارس متهم کرد.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از «سی‌بی‌اس»، ژنرال «جوزف ووتل» فرمانده ستاد مرکزی ارتش آمریکا، (سنتکام) روز چهارشنبه در سخنانی در کمیته خدمات نیروهای مسلح مجلس نمایندگان کنگره ادعاهایی بی‌اساس علیه ایران مطرح کرد.

ژنرال ووتل اظهار داشت: «باور دارم ایران در منطقه خاکستری دست به اقداماتی می زند. این منطقه، محدوده‌ای است که دربرگیرنده ناحیه رقابت عادی کشورها و همچنین درگیری علنی است.»

این ژنرال آمریکایی مدعی شد که ایران از این منطقه به شکل‌های مختلف سوء‌استفاده می‌کند و از ابزارهایی مانند تسهیل کمک‌های مرگبار،‌ نیروهای نیابتی، یا فعالیت‌های سایبری در این منطقه استفاده می‌کند.»

وی گفت: «ما می‌بایست فرصت‌هایی را که براساس آنها می‌توانیم فعالیت‌های (ایران) را از طریق نظامی یا سایر شیوه‌ها مختل کنیم، مورد ارزیابی قرار دهیم. ما باید فرصت‌هایی را رصد کنیم که می‌توانیم بر اساس آنها فعالیت‌های آنها ( ایران) را افشا کنیم و به خاطر اقداماتشان آنها را پاسخگو کنیم.»

وی اضافه کرد، به طور مرتب گزارش‌هایی درباره استفاده ایران از قایق‌هایش برای «آزار» ارتش آمریکا و سایرین در آب‌های بین المللی نزدیک این کشور دریافت می‌کند که شمار این رویدادها در سال گذشته به 300 مورد رسید.

تسنیم نوشت : ژنرال جوزف ووتل همچنین ادعا کرد «ایران در منطقه نقشی دارد. می‌خواهم خیلی شفاف بگویم که نظر و دیدگاه ما نسبت به مردم ایران و رهبری ایران متفاوت است، شورای انقلابی که بر ایران حکومت می‌کند. ما از ناحیه مردم ایران نگرانی نداریم بلکه نگرانی ما از حکومت انقلابی است.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :