موضوعات ‌مرتبط: فناوری تکنولوژی

a/121828 :کد

تحقیقات ناسا

ناسا پهپاد مریخی می سازد

  پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۲۴
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -ناسا پهپاد مریخی می سازد

ناسا تصمیم دارد در ماموریت های اکتشافی آتی مریخ از پهپاد استفاده کند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از ناسا، استفاده از دستگاه های مریخ نورد فرصت های اکتشافی بیشتری در سیاره سرخ فراهم می کند. اما این دستگاه ها سرعت کمی دارند و در هر چهار ساعت و نیم فقط می توانند ۱۶ کیلومتر را طی کنند.

درهمین راستا «مرکز تحقیقات لانگلی» ناسا برای گسترش فعالیت های اکتشافی تصمیم دارد از پهپاد ها در مریخ استفاده کند. به این ترتیب در ماموریت های اکتشافی علاوه بر مریخ نورد از این هواپیماهای الکتریکی بی سرنشین نیز استفاده خواهد شد تا تحقیقات سریعتر و بهتر انجام شود.

البته طرح پهپاد مریخی هنوز درمرحله نمونه سازی است، اما قرار است این جستجوگرها به شکل هواپیماهایی قابل شارژ ساخته شوند که به طور عمودی از سطح بلند می شوند و می توانند بدون دخالت انسان ماموریت های طولانی تری انجام دهند.

مهر نوشت : به گفته محققان مرکز تحقیقاتی ناسا برای ساخت پهپادهای مذکور از فناوری های جدید موتور و باتری استفاده خواهد شد که امکان انجام چند پرواز در محدوده وسیعی از سیاره مریخ را فراهم می کند. همچنین این دستگاه ها مجهز به سیستم های پیشرفته نقشه بندی و حسگرهای کنترل از راه دور هستند. همچنین  این دستگاه ها با توجه به ویژگی های جو سیاره سرخ ساخته خواهند شد.

                               

هوا و فضا     ناسا     تحقیقات     پهپاد     مریخ    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :