موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت

a/12183 :کد

0

اولین توافقنامه نفتی ایران و اتریش امضا شد

  ﺳﻪشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۴۳
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -اولین توافقنامه نفتی ایران و اتریش امضا شد

اولین توافقنامه همکاری های نفتی ایران و اتریش بین دانشگاه صنعت نفت ایران و دانشگاه تکنیک مونتان اتریش به امضا رسید.

به گزارش تحلیل ایران، عبدالنبی هاشمی رئیس دانشگاه صنعت نفت و گرهارد تون هازر رئیس دانشکده مهندسی نفت دانشگاه مونتان اتریش روز(سه شنبه)توافقنامه همکاری را امضا کردند و خواستار تقویت همکاریهای علمی و مهندسی میان دو طرف شدند.
این توافقنامه همکاری در پایان نشست مشترک دو هیات متشکل از شرکتهای ایرانی و اتریشی فعال در صنایع نفت و گاز و با هدف تقویت همکاریهای علمی و مهندسی به امضا رسیده است.
مسئولان دانشگاه تکنیک مونتان اتریش آبان ماه سال گذشته در قالب هیاتی به ریاست ام پی موزر معاون روابط بین الملل این دانشگاه و به دعوت دانشگاه صنعت نفت به تهران آمده و در نشستی مشترک با حضور رئیس و معاونان دانشگاه صنعت نفت، زمینه های ممکن را برای همکاریهای پژوهشی و علمی بررسی کرده بودند.
در این نشست مشترک، تفاهمنامه همکاریهای علمی و پژوهشی میان سیدرضا شادی زاده مسئول هماهنگی های بین المللی دانشگاه صنعت نفت و معاون ارتباطات بین الملل دانشگاه تکنیک مونتان اتریش امضا شد و دو طرف برای توسعه سطح ارتباطات علمی و پژوهشی اظهار امیدواری کردند.
تون هازر با اشاره به اینکه با امضای این توافقنامه، همکاری رسمی دانشگاه صنعت نفت ایران و دانشگاه مونتان آغاز می شود، گفت: ما برنامه های بسیاری برای همکاریهای دو جانبه داریم و همچنین از بخشهای صنعتی کمک خواهیم گرفت.
وی با اشاره به برنامه دو دانشگاه برای انجام فعالیت های تحقیقاتی، گفت: امضای این توافقنامه زمینه را برای حضور بخشهای صنعتی اتریش در ایران و تبادل دانشجو در مقطع دکترا و گذاشتن فرصتهای مطالعاتی فراهم می کند.
هاشمی نیز اظهار داشت: قرار است دانشگاه صنعت نفت با دانشکده مهندسی نفت دانشگاه مونتان اتریش در سه حوزه کلیدی از جمله مطالعه روی روشهای ازدیاد برداشت از برخی مخازن نفتی، تبادل دانشجو و فرصتهای مطالعاتی همکاری کنند.
دانشگاه صنعت نفت با دستور بیژن زنگنه، توسعه ارتباطات و همکاریها را با دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی بین المللی در دستور کار قرار داده است.
هیات ایرانی به ریاست امیرحسین زمانی نیا معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازرگانی و هیات اتریشی به ریاست کارل هارتلب معاون مدیرکل اتاق اقتصادی فدرال اتریش(Advantage Austria)روز جاری درباره همکاری دو جانبه میان شرکتهای اتریشی و ایرانی حاضر در این نشست را در بخشهای نفت، گاز و پتروشیمی و نیرو بحث و گفتگو کردند.
هانس فیشر رئیس جمهوری اتریش عصر روز گذشته (دوشنبه) برای انجام سفری سه روزه وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.
وی اولین رئیس کشور عضو اتحادیه اروپا است که بعد از 12 سال به تهران سفر کرده است.

منبع:ایرنا

                               

توافقنامه     نفت     ایران     اتریش        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :