موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121855 :کد

گوترش

گوترش عزم حیدر العبادی را برای قراری آشتی ملی درعراق ستود

  پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۲۰:۳۹
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -گوترش عزم حیدر العبادی را برای قراری آشتی ملی درعراق ستود

دبیر کل سازمان ملل با آرزوی تحقق هر چه سریع تر عملیات آزاد سازی موصل، عزم حیدر العبادی نخست وزیر عراق را در مبارزه با تروریسم، تلاش برای برقراری آشتی ملی و برقراری ثبات و امنیت در کشورش ستود.

به گزارش تحلیل ایران، آنتونیو گوترش روز پنجشنبه دیدارش از عراق را نشان دهنده همبستگی خود با دولت و مردم عراق و سایر نهادهای این کشور توصیف کرد و با آرزوی به سرانجام رسیدن هر چه سریع تر مبارزات این کشور با تروریسم، از عزم راسخ حیدر العبادی در پایبندی به قوانین بین المللی، حفاظت از جان شهروندان غیر نظامی و تلاش برای بازگرداندن آشتی ملی به این کشور تجلیل کرد.


دبیرکل سازمان ملل آرزو کرد آشتی ملی به روندی طبیعی و عادی در مناسبات اجتماعی و سیاسی عراق تبدیل شود و با اعلام آمادگی نهاد تحت سرپرستی خود، از جامعه بین المللی خواست تا به عراق برای امداد به قربانیان و بازگرداندن ثبات و امنیت یاری برسانند.


گوترش گفت: در دیدار با مقامات عراقی بر سر راه هایی برای تعقیب قانونی تروریست های داعش و به مجازات رساندن آنان بحث و گفت وگو کرده و بر ضرورت تلاش برای اطلاع رسانی بین المللی در مورد جنایات این گروه تروریستی تاکید کرده است.


دبیر کل سازمان ملل، آگاه ساختن جوانان جهان از سرشت جنایتکارانه داعش و سایر گروه های تروریستی و پرداختن به ریشه های بنیادین گرایش به افراطی گری و تروریسم را یک وظیفه جهانی خواند.


ایرنا نوشت: وی در نهایت خطاب به نخست وزیر عراق به وظیفه خطیری که او به دنبال آزاد سازی شهر موصل و سایر نقاط عراق پیش رو دارد، اشاره و مهمترین وظیفه حیدر العبادی را آشتی ملی میان عراقی ها و استقرار دموکراسی و رفاه برای آنها ذکر کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :