موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121871 :کد

پایان نشست امروز شورای همکاری خلیج فارس؛

اظهارات وزیر خارجه بحرین درمورد ایران

  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۲:۳۸
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -اظهارات وزیر خارجه بحرین درمورد ایران

وزیر خارجه بحرین با تاکید بر اینکه «ایران باید به اشغال جزایر سه گانه پایان دهد» گفت:درها به روی ایران برای بهبودی روابط با کشورهای همسایه باز است.

به گزارش تحلیل ایران، تابناک نوشت:شیخ «خالد بن احمد بن محمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین پس از پایان نشست امروز شورای همکاری خلیج فارس اعلام کرد که وزاری خارجه شورای همکاری بر پایبندی به طرح‌ شورای همکاری و قطعنامه‌ سازمان ملل برای رسیدن به حل بحران یمن تاکید دارند.

وزیر خارجه بحرین تصریح کرد: حوثی‌ها یمنی هستند، اما با طرف خارجی ارتباط دارند.وزیر خارجه بحرین در نشست امروز شورای همکاری خلیج فارس که در سطح وزرای خارجه برگزار شد، گفت: برای برقراری روابط بهتر با ایران تلاش می کنیم. درها را به روی ایران برای بهبودی روابط با کشورهای همسایه نبسته‌ایم.

وی اعلام کرد که «ایران باید به اشغالگری سه جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی پایان دهد.»خالد بن احمد گفت: ما با ایران اختلافات زیادی داریم و دلیل آن هم دخالت این کشور در امور کشورهای عربی است.«عبداللطیف الزیانی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس نیز بیانیه پایانی نشست امروز شورای همکاری را قرائت و این نشست را سازنده توصیف کرد.

 الزیانی گفت: وزاری خارجه کشورهای عضو شورای همکاری استراتژی ملک سلمان درباره اقدام مشترک این کشورها و همچنین تلاش برای مبارزه با تروریسم را مورد بحث و بررسی قرار دادند.دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس افزود: اولویت ما درباره یمن احیای گفت‌و‌گوهای سیاسی، دستیابی به راه‌حل مسالمت آمیز است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :