موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گوشت قرمز

a/121880 :کد

به نقل از رویترز؛

لغو ممنوعیت واردات گوشت از برزیل

  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۰:۲۵
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -لغو ممنوعیت واردات گوشت از برزیل

میشل تمر، رئیس جمهور برزیل گفت، ایران ممنوعیت واردات فرآورده های گوشتی از برزیل را لغو کرده است. این ممنوعیت ها پس از ادعای پلیس برزیل مبنی برپرداخت رشوه ازسوی شرکت های تولید گوشت به ماموران خبر داد.

 به گزارش تحلیل ایران  به نقل از رویترز، میشل تمر، رئیس جمهور برزیل گفت، ایران ممنوعیت واردات فرآورده های گوشتی از برزیل را لغو کرده است. این ممنوعیت ها پس از ادعای پلیس برزیل مبنی بر پرداخت رشوه از سوی شرکت های تولید گوشت این کشور به ماموران بهداشت وضع شده بود.


پلیس برزیل در هفته های گذشته تحقیقات گسترده ای را در خصوص این ادعا که ماموران بهداشت برای اعلام موافقت خود با فروش گوشت های فاسد رشوه دریافت کرده اند، آغاز نموده است. افشای این خبر ضربه ای اساسی به صنعت فرآورده های گوشتی این کشور وارد کرده بود. برزیل حدود 20 درصد از صادرات جهانی گوشت گاو و حدود 40 درصد از صادرات مرغ جهان را در اختیار دارد.


تسنیم نوشت: به دنبال افشای این رسوایی، 25 کشور جهان محدودیت هایی را بر واردات فرآورده های گوشتی از برزیل اعمال کرده بودند. آمارهای اولیه وزارت تجارت برزیل نشان می داد که میزان صادرات گوشت برزیل در هفته های گذشته 99.9 درصد کاهش یافته و به 74 هزار دلار در روز رسیده بود.پیش از این وزارت کشاورزی برزیل اعلام کرده بود چین بازار خود به روی فرآورده های گوشتی برزیل را مجددا باز کرده است. شیلی و مصر هم تایید کرده اند که تغییراتی در ممنوعیت واردات گوشت از برزیل ایجاد کرده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :