موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد بین الملل

a/121883 :کد

وزیر انرژی روسیه؛

اجرای برنامه نفت در برابر کالا بین ایران و روسیه

  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۱۶
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -اجرای برنامه نفت در برابر کالا بین ایران و روسیه

الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت، همکاری های بین ایران و روسیه در قالب برنامه «نفت در برابر کالا» ممکن است در سال ۲۰۱۷ آغاز شود.

به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت: رسانه های ایرانی ماه گذشته گزارش دادند که بر اساس این توافق ایران روزانه 100 هزار بشکه نفت به روسیه صادر خواهد کرد. الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه نیز در هفته های اخیر گفته بود که میزان نفت تحویلی ایران به روسیه در قالب توافق «نفت در برابر کالا» ممکن است به 5 میلیون تن در سال برسد.


نواک گفت: «اکنون تغییراتی برای اعمال در قرارداد مربوطه ارائه شده که برخی مسائل را روشن کرده است. فرآیندهای مربوط به هماهنگی های درون دولتی اکنون در حال انجام است و پس از پایان آن، این (برنامه) اجرایی خواهد شد و اجرای موافقتنامه های خاص آغاز خواهد شد.»وی در پاسخ به این سوال که برنامه نفت در برابر کالا در چه مرحله ای قرار دارد افزود: «من معتقدم امسال ما همه فرصت ها برای شروع همکاری ها را داریم.»در اوایل ماه مارس، آندری لوگانسکی، نماینده تجاری روسیه در ایران گفته بود که رقم کل کالاهایی که روسیه ممکن است در قالب برنامه نفت در برابر کالا به ایران ارسال کند، احتمالا سالانه به 45 میلیارد دلار خواهد رسید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :