موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/121928 :کد

سفارت ایران در اسلام آباد

سفارت ایران در اسلام آباد انفجار تروریستی پاراچنار را محکوم کرد

  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۴۶
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -سفارت ایران در اسلام آباد انفجار تروریستی پاراچنار را محکوم کرد

سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد با صدور بیانیه ای، انفجار تروریستی امروز (جمعه) در شهر شیعه نشین 'پاراچنار' در شمال غرب پاکستان را که منجر به کشته و زخمی شدن ده ها نفر از افراد بی گناه شد.

به گزارش  تحلیل ایران  در این بیانیه آمده است: بدیهی است در شرایطی که پاکستان عزم خود را برای مبارزه با افراط و تروریسم در این کشور جزم کرده است، ضرورت وحدت و یکپارچگی مردم مسلمان پاکستان جهت مقابله با افراط گرائی و تحرکات تروریستی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.


این بیانیه می افزاید: سفارت جمهوری اسلامی ایران از درگاه خداوند متعال برای قربانیان این حادثه تروریستی رحمت و مغفرت، برای مجروحین شفای عاجل و برای بازماندگان قربانیان صبر و اجر مسالت می نماید.


صبح امروز بر اثر انفجاری مهیب در نزدیکی حسینیه شیعیان در شهر پاراچنار مرکز منطقه قبیله ای کُرَم در شمال غرب پاکستان، 22 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از 50 نفر دیگر نیز زخمی شدند.


گروهک تروریستی 'جماعت الاحرار' یکی از گروه های انشعابی از گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان، مسئولیت این انفجار مرگبار را بر عهده گرفت.


در روز 21 ژانویه سال جاری میلادی (دوم بهمن سال گذشته) انفجار بمب در بازار تره بار شهر پاراچنار 25 تن کشته و ده ها نفر دیگر زخمی برجای گذاشت.


ایرنا نوشت: گروه تروریستی 'لشکر جهنگوی العالمی' که گفته می شود با گروه تروریستی داعش در ارتباط است، مسئولیت این انفجار تروریستی مرگبار را برعهده گرفته بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :