موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/121930 :کد

لاریجانی

قوای سه‌گانه باید با نگاه وفاق‌آمیز به معیشت مردم توجه کنند

  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۰۳
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -قوای سه‌گانه باید با نگاه وفاق‌آمیز به معیشت مردم توجه کنند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم رشددهی به امکانات و تولید، گفت: دولت، مجلس و قوه قضاییه باید با یک نگاه وفاق آمیزی به مسئله اصلی معیشت مردم و اشتغال توجه کنند.

به گزارش تحلیل ایران   علی لاریجانی در حاشیه دیدار با خانواده شهیدان فلاح‌پور در شهر کوهسار در استان البرز در جمع خبرنگاران گفت: روحیه شجاعت و شهادت طلبی باعث شده که انقلاب اسلامی ما پایدار بماند و این امر باعث پیشرفت‌هایی در کشور و عزتمندی مردم ایران شده است؛ لذا لازم بود در ابتدای سال جدید خدمت این عزیزان رسیده و عرض ارادتی داشته باشیم.

 

لاریجانی با اشاره به رهبتحولات منطقه و نیز با توجه به طراحی آمریکایی‌ها برای منطقه و سوءاستفاده از برخی کج‌فهمی‌ها و نفهمی‌های بعضی سران کشورهای منطقه، افزود: باید نیروهای فداکار در انقلاب اسلامی و آنها که در راه انقلاب فداکاری کرده‌اند درک درستی از شرایط داشته و یکدیگر را حمایت کنند؛ ضمن آنکه باید یک هوشیاری سیاسی وجود داشته باشد زیرا با همین روحیه مجاهدت است که می‌شود دشمنی‌ها را درک کرد.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره لزوم توجه به درون از نظر اقتصادی گفت: شاید در برخی مولفه‌ها، پیشرفت‌های بسیاری در کشور وجود داشته است و در زمینه اقتصاد هم در زیربناها پیشرفت‌های خوبی صورت گرفته اما امروز یک مسابقه ای در سطح جهانی وجود دارد تا به کمک امکانات مختلف بین المللی سامان بهتری به وضعیت اقتصادی داده شود لذا باید از این فرصت استفاده کرد و امکانات و تولید را رشد داد چراکه ما از ظرفیت‌های انسانی مناسبی در این زمینه برخوردار هستیم.

 

وی افزود: من فکر می‌کنم هم دولت هم مجلس و هم قوه قضاییه باید با یک نگاه وفاق آمیزی به مسئله اصلی معیشت مردم و اشتغال توجه کنند و  به عقیده من می‌توانند این کار را بکنند.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به فعالیت‌های مجلس در این زمینه گفت: در مجلس هم چند قانون برای تسهیل فضای کسب و کار تصویب شده و اکنون نیز به کمیسیون‌های مختلف گفته‌ایم مطالعاتشان را انجام دهند و پس از تعطیلات نوروز کمیسیون‌ها با کمک مرکز پژوهش‌ها و امکاناتی که دولت دارد تلاش خواهیم کرد زمینه های ورود نیروهای جوان و خلاق و کارآفرین به حوزه تولید را فراهم کنیم.

 

وی افزود: هم نگاه‌ها باید در این زمینه کمک کننده باشند هم بخش‌های خصوصی تا آنجا که می‌توانند ظرفیت‌های خود را گسترش دهند.

 

لاریجانی ادامه داد: نیروی انسانی ماهر باید جذب شود و در این زمینه باید کمک‌هایی به بخش خصوصی شود که به این کار علاقه مند بشوند.

 

وی در زمینه توسعه روستاها نیز گفت: برای توسعه روستاها نیز طرحی در مجلس در دست کار قرار دارد و  ساختار آن نیز در قانون برنامه آمده است و امسال باید با پشتیبانی بیشتری به آن توجه کنیم.

 

ایسنا نوشت: رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی آمار در رابطه با مهاجرت از روستا به شهر ادامه داد: در آخرین آمارگیری سکنه کشور در روستاها 25 درصد بود در حالی که متوسط جهانی بیشتر از این بوده و این امر نشان دهنده این است که یک اشکالی در چرخه اقتصادی روستاها وجود دارد که مردم در روستاها نمی‌مانند؛ بنابراین توجه جدی به این بخش شده است و امیدواریم خداوند امسال را سال جهش در اقصاد و تولید در کشور قرار بدهد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :