موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/121933 :کد

برغم مخالفت سازمان ملل متحد

نتانیاهو براحداث شهرک جدید برای ساکنان 'آمونا' تاکید دارد

  جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۱۱
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -نتانیاهو براحداث شهرک جدید برای ساکنان 'آمونا' تاکید دارد

دولت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، دستور ساخت یک شهرک یهودی نشین جدید در کرانه غربی رود اردن را صادر کرد.

به گزارش تحلیل ایران   به نوشته امروز (جمعه) پایگاه خبری فلسطین الیوم، قرار است ساکنان شهرک آمونا که در ماه فوریه امسال به حکم دیوان عالی رژیم صهیونیستی تخریب شد، پس از تاسیس شهرکی در 'امک شیلو' به آن منتقل شوند.


کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی به اتفاق آراء با ساخت یک شهرک جدید در کرانه باختری موافقت کرد.


شهرک جدید در نزدیکی شهرک 'شیلو' ساخته خواهد شد. برنامه بلندمدت برخی از شهرک نشینان این است که روزی شهرک‌های آن منطقه مانند عیلی و شیلو را به هم متصل کنند .


روند شهرک ‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در پی پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شتاب بیشتری گرفت.


دونالد ترامپ بارها گفته است که شهرک سازی‌های اسرائیل را مانع جدی بر سر راه صلح نمی‌داند. وی در عین حال از رژیم صهیونیستی خواسته بود که مدتی در این عرصه خویشتنداری نشان بدهد.
ترامپ همچنین دیوید فریدمن را به عنوان سفیر جدید آمریکا در سرزمین های اشغالی منصوب کرد که از طرفداران سرسخت شهرک سازی های غیر قانونی است.


آمارهای رسمی سازمان مرکزی آمار فلسطین نشان می دهد که رژیم صهیونیستی بیش از 85 درصد از اراضی تاریخی فلسطین را که مساحت آن به 27 هزار کیلومتر مربع می رسد، مصادره کرده است.


رژیم صهیونیستی علاوه بر اشغال فلسطین و تاسیس موجودیت ادعایی خود بر روی خرابه های 78 درصد از مساحت تاریخی فلسطین و نیز غارت اراضی کرانه باختری و شهرک سازی در آنها، طی سال های گذشته 2.3 هزار کیلومتر مربع از اراضی کرانه باختری (تقریبا 40 درصد از کل مساحت این منطقه) را هم مصادره کرده و آنها را به عنوان 'اراضی دولتی' اعلام کرده است.


بر اساس این آمارها، تعداد شهرک های صهیونیستی و پایگاه های نظامی احداث شده در اراضی کرانه باختری تا پایان سال 2015 به 413 مورد رسیده بود که در این میان، نیمی از مساحت 269 مورد از شهرک ها و مناطق صهیونیست نشین در اراضی شخصی فلسطینیان احداث شده است.


رژیم صهیونیستی درعین حال به سیاست پاکسازی نژادی خود علیه ملت فلسطین ادامه می دهد و دست به تخریب منازل و کوچاندن فلسطینیان از خانه و کاشانه خود می زند؛ به طوری که در سال گذشته بیش از یکهزار ساختمان و منزل فلسطینی در کرانه باختری تخریب و بیش از 1600 نفر از فلسطینیان هم آواره شده اند که نیمی از آنها را کودکان تشکیل می دهند.


ایرنا نوشت: سازمان ملل متحد، شهرک‌ها را بر اساس قوانین بین المللی غیرقانونی اعلام کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :