موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست منابع طبیعی

a/122007 :کد

الوگی دریاچه‌ها و تالابها

از رها کردن ماهی قرمز در دریاچه‌ها و تالابها خودداری کنید

  شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۲۳
تعداد بازدید : ۴۳۹   
 تحلیل ایران -از رها کردن ماهی قرمز در دریاچه‌ها و تالابها خودداری کنید

مدیرکل دفتر موزه‌های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به خطرات ماهی قرمز برای زیستگاه های طبیعی کشور اظهار کرد.

به گزارش تحلیل ایران اصغر مبارکی ، با اشاره به اینکه تکثیر  و پرورش ماهی قرمز به شکل سنتی در داخل ایران صورت می گیرد، اظهار کرد: ماهی قرمز در برخی زیستگاه های کشور وجود دارد ولی در همه زیستگاه ها یافت نمی شود.

وی با بیان اینکه شهروندان نباید ماهی قرمز خود را در زیستگاه های طبیعی کشور رها کنند، گفت: اگر مردم بخواهند ماهی قرمز را وارد تالاب ها و دریاچه ها کنند در حقیقت یک گونه غیر بومی را به زیستگاه معرفی کرده اند که خطرات و آسیب های آن گونه های بومی را تهدید می کند.

مدیر کل دفتر موزه های تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: ماهی‌های قرمز گستره غذایی و زیستگاهی وسیعی دارند، بنابراین قدرت تحمل پذیری آنها نسبت به شرایط نامساعد زیستگاه، خوب است در نتیجه این شرایط این گونه می تواند به سرعت با محیط سازگار شده و رشد کند و رقیب گونه‌های اصلی زیستگاه ـ که از قبل در آنجا بودند ـ شوند.

ایسنا نوشت : مبارکی تاکید کرد از شهروندان تقاضا می شود از رهاسازی ماهی‌های قرمز در تالاب ها و دریاچه ها به عنوان زیستگاه‌های طبیعی کشور خودداری کنند و به جای آن  فضاهای آبی محدود در پارک ها را برای رهاسازی ماهی قرمز انتخاب کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :