موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/122014 :کد

اسپانیا

اسپانیا تصمیم رژیم صهیونیستی در ایجاد یک شهرک جدید را محکوم کرد

  شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۶ — ۲۰:۳۰
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -اسپانیا تصمیم رژیم صهیونیستی در ایجاد یک شهرک جدید را محکوم کرد

دولت اسپانیا امروز شنبه تصمیم رژیم صهیونیستی در ساخت شهرک جدید در 'جولات صهیون' در سرزمین های اشغالی کرانه باختری رود اردن را محکوم کرد.

به گزارش تحلیل ایران، وبه نقل ازخبرگزاری افه، دولت اسپانیا در بیانیه ای که از سوی وزارت خارجه منتشر شد، ساخت شهرک های صهیونیستی را خلاف قوانین بین المللی دانست و تاکید کرد که این اقدام مانعی برای رسیدن به صلح است.


دولت اسپانیا در این بیانیه اعلام کرد که این اقدام راه حل دو دولت مستقل که اسپانیا به طور قاطع به آن متعهد است را به خطر می‌ اندازد.


در بیانیه دولت اسپانیا تصریح شده است:ایجاداین شهرک، به دلیل مکان واقع شدن آن به طور جدی بر مجاورت کشور آینده فلسطین تاثیر می‌ گذارد.


کابینۀ رژیم صهیونیستی برای نخستین بار طی 20 سال اخیر ساخت شهرکی جدید را در سرزمین‌های اشغالی فلسطین به‌اتفاق آرا تصویب کرد.


دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل،در بیانیه‌ای اعلام کرده بودکه این شهرک جدید نزدیک شهرک امک شیلو و شهر فلسطینی رام‌الله ساخته خواهد شد.


ایرنا نوشت: پیش‌ترنخست‌وزیر اسرائیل گفته بود که ساکنان شهرک غیرقانونی عامونا در کرانۀ غربی که با حکم چند ماه پیش دادگاه تخلیه‌ شده، در این شهرک جدید سکنی می‌یابند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :