موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی محیط زیست

a/122051 :کد

محیط زیست

سحابی ها امروز به پاک نگاه داشتن محیط زیست کمک می کنند

  یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -سحابی ها امروز به پاک نگاه داشتن محیط زیست کمک می کنند

معاون دانشجویی و جوانان هلال‌احمر گفت: امروز در روز طبیعت، جوانان هلال احمری در قالب تیم های سحاب به حفاظت از محیط زیست کمک می کنند.

به گزارش تحلیل ایران ،  از سازمان جوانان هلال احمر، مسعود آسیما گفت: تیم‌های سحاب سامانه حرکت‌های امدادی و بشردوستانه بوده که در قالب افرادی به صورت پیاده یا دوچرخه‌سوار و با رویکرد پیشگیری و ایمن‌سازی و کمک به حادثه‌دیدگان اجرایی می‌شود.


آسیما در این باره افزود: تیم‌های سحاب در روزهای پایانی تعطیلات به ویژه در روز طبیعت در شلوغ‌ترین و مسافرپذیرترین اماکن و تفرجگاه‌ها حضور یافته و اقدامات لازم را جهت کمک به مردم انجام می‌دهند.


معاون دانشجویی و جوانان هلال‌احمر با بیان اینکه برخی از افراد تصور می‌کنند که اگر زباله‌ها را در طبیعت بریزند به مرور جذب خواهد شد، گفت: این زباله‌ها سال‌ها سبب تخریب طبیعت خواهد شد و عوارض جبران‌ناپذیری را برای آیندگان ما به همراه دارد، بنابر این باید همه مسافران و گردشگران نسبت به نریختن زباله توجه داشته باشند.


وی با اشاره به اینکه جوانان هلال‌احمری در پایگاه‌های ثابت کیسه‌های زباله را میان گردشگران نوروزی نیز توزیع می‌کنند، گفت: خدمات فرهنگی و بهداشتی همچنین زیست‌محیطی نیز به مسافران در این ایام ارائه می‌شود.


ایرنا نوشت: بر اساس این گزارش، اکیپ های‌گشت‌سیار ‌سحاب(سامانه حرکتهای‌امدادی‌ وبشردوستانه)به گروههای امدادی وبشردوستانه سازمان یافته ای گفته می شود که درقالب تیم های2 نفره(بصورت پیاده یادوچرخه سوار) با رویکرد ‌پیشگیری و ایمن‌سازی ‌جهت‌ارایه‌خدمات با اولویت: شناسایی، پیش‌بینی، کنترل و مهارعلل آسیب پذیری، پایش، پیشگیری و بازداری و ارائه خدمات امدادی و بشردوستانه درحوادث‌‌ انسانی ‌و زیست‌محیطی درشلوغ‌ترین و آسیب‌پذیرترین‌ مناطق و ‌محل اطراق مسافران در محدوده زمانی معین مشغول هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :