موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/12213 :کد

0

ایران می‌تواند برای تحقیقات بین‌المللی نقطه اتکا باشد

  ﺳﻪشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۳
تعداد بازدید : ۱۸۸   
 تحلیل ایران -ایران می‌تواند برای تحقیقات بین‌المللی نقطه اتکا باشد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در شرایط پساتحریم باید این اطمینان در جوانان و دانشمندان جهان ایجاد شود که ایران می‌تواند نقطه اتکایی برای تحقیقات بین‌المللی باشد.

به گزارش تحلیل ایران، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه شانزدهمین کنگره سالانه ملی و ششمین کنگره بین‌المللی پژوهشی دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی کشور که در سالن همایش‌های بین‌المللی روزبه زنجان آغاز به‌کار کرد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اقدامات خوبی در حوزه دارو و فن‌آوری دارو صورت گرفته است، به طوری که به ارزش بیش از 1500 میلیارد تومان دارو توسط یک شرکت کوچک داروسازی تولید شده و محققان در حال حاضر نیز در حال مطالعه داروها و فرمول‌های جدید در این حوزه هستند.

وی در پاسخ به این سوال که بدهی شرکت‌های بیمه‌گر در آینده طرح تحول سلامت تاثیری خواهد داشت یا خیر؟ گفت: آینده نظام طرح تحول سلامت خیلی خوب خواهد بود، زیرا مردم از اجرای آن راضی و خشنود هستند و اجرای این طرح آرزوی همه مسئولان در همه دولت‌ها بوده است.

هاشمی افزود: این اشکلات جزئی بوده و قطعا با هماهنگی بیشتر و نگاه ملی‌تر حل می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره اینکه در این همایش بین‌المللی حضور مقالات بین‌المللی بسیار کمرنگ بود، گفت: این مسئله برای من هم جای سئوال بود که به این سئوال باید دبیر کنگره پاسخ دهد.

هاشمی با اشاره به شرایط پساتحریم، خاطرنشان کرد: البته در شرایط پساتحریم باید این اطمینان در جوانان و دانشمندان جهان ایجاد شود که ایران می‌تواند نقطه اتکایی برای تحقیقات بین‌المللی باشد.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :