موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/122145 :کد

کمیسیون عمران :

اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی به احتکار پایان می دهد

  دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۱۸
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -اجرای قانون اخذ مالیات از خانه های خالی به احتکار پایان می دهد

بسیاری از صاحبان مسکن واحدهای مسکونی خود را با هدف افزایش قیمت احتکار کرده اند که این خود به برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا منجر شده است.

 

 

به گزارش تحلیل ایران، شادمهر کاظم زاده در گفت وگو با خانه ملت، با تاکید بر ضرورت ساماندهی بازار مسکن، گفت: ایجاد شرایطی برای عرضه مسکن به بازار می تواند رکود موجود را کاهش دهد.

نماینده مردم دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مسکن باید از حیطه کالای سرمایه ای خارج شود، افزود: در حال حاضر بسیاری از صاحبان مسکن واحدهای مسکونی خود را با هدف افزایش قیمت احتکار کرده اند که این خود به برهم خوردن تعادل عرضه و تقاضا منجر شده است.

قانون اخذ مالیات از خانه های خالی در بودجه سنواتی دیده شده است
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه جلوگیری از احتکار مسکن و همچنین نظارت بر نحوه عرضه آن می تواند قیمت ها را در بازار متعادل کند، گفت: این قانون در بودجه سنواتی کشور منظور شده ؛اما هنوز اجرایی نشده است.

وی با اشاره به تعداد واحدهای مسکونی خالی از سکنه در کشور، افزود: در سرشماری اخیری که انجام شده آمار خانه های خالی افزایش یافته که این خود دلیل روشنی بر تداوم رکود در بازار است.
کاظم زاده ادامه داد: قانون اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه به بازگشت واحدهای بلااستفاده به گردونه معاملات مسکن منجر می شود.

وی با بیان اینکه کاهش عرضه مسکن باید با جلوگیری از احتکار واحدهای مسکونی جبران شود، افزود: همسو شدن عرضه و تقاضای مسکن نیازمند سیاست ها و برنامه ریزی های مشخص است.عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: اجرایی شدن قانون اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه صاحبان املاک را به فروش واحدهای خود یا اجاره آن تشویق می کند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :