موضوعات ‌مرتبط: فناوری تکنولوژی

a/122156 :کد

سخت افزار

نسل جدید رم های دی دی آر با سرعت دوبرابر سال آینده تولید می شوند

  دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۳۸۳   
 تحلیل ایران -نسل جدید رم های دی دی آر با سرعت دوبرابر سال آینده تولید می شوند

با پیشرفت های اخیر در دنیای فناوری، شرکت های سخت افزاری به دنبال ساخت حافظه های رم جدید با سرعت و ظرفیت بالا هستند و به نظر می رسد در سال ۲۰۱۸ بسیاری از آرزوها در این زمینه برآورده شود.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسلش گیر، حافظه های مورد استفاده در رایانه ها نقش اصلی را در زمینه ارتقای سرعت و عملکرد آنها ایفا می کنند و نسل جدید رم های دی دی آر موسوم به DDR۵ که جایگزین رم های DDR۴می شوند، پاسخگوی انتظارات خواهند بود.


رم های DDR۵ از نظر پهنای باند ارائه شده و تراکم تا دو برابر بهتر از رم های DDR۴ هستند و انتظار می رود نهایی شدن استانداردهای مورد استفاده در آنها تا سال ۲۰۱۸ به طول بینجامد.


اما نهایی شدن این استانداردها در سال ۲۰۱۸ به معنای عرضه عمومی آنها در همین سال نیست. استفاده از رم های یاد شده در رایانه ها تا سال ۲۰۲۰ و چه بسا یکی دو سال بعد از آن به طول می انجامد و پس از آن هم به مدتی زمان نیاز است تا شرکت های سخت افزاری پردازنده ها و تراشه های خود را با استانداردهای رم های یاد شده سازگار کنند.


مهر نوشت : باید توجه داشت که استانداردهای مربوط به DDR۴ در سال ۲۰۱۲ نهایی شد، اما استفاده از رم های یاد شده در عمل در سال ۲۰۱۵ آغاز شد. با نصب این رم های جدید اجرای بازی های دارای گرافیک سنگین و برنامه های جدید و پیشرفته تر برای عموم کاربران ممکن می شود و میزان مصرف برق در رایانه های شخصی و لپ تاپ ها و در نهایت محصولات همراه کاهش می یابد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :