موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/122187 :کد

آیت الله نوری همدانی

آیت الله نوری همدانی: عامل همه مشکلات مسلمانان، آمریکا است

  دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۵۴
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -آیت الله نوری همدانی: عامل همه مشکلات مسلمانان، آمریکا است

آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید گفت: مسلمان باید بدانند که عامل همه مشکلات، استکبار جهانی یعنی آمریکاست، ما نباید از دشمن درجه یک مسلمانان، آمریکای جنایتکار غافل باشیم.

به گزارش تحلیل ایران، از مرکز خبر حوزه، وی روز دوشنبه در ابتدای درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم افزود: آمریکا با ایجاد گروه های تکفیری و کمک به ایادی خود در منطقه و ایجاد جنگ و خونریزی در یمن و بحرین می خواهد حاشیه امنی برای صهیونیست ها درست کند تا بتواند به تجاوز، ظلم و ستم خود ادامه دهد، لذا وظیفه اول مسلمین وحدت و دشمن شناسی است.


وی اضافه کرد: امروز آمریکا بیشترین دشمنی را با ایران اسلامی دارد و چون ایران در صف اول استکبار ستیزی و عامل وحدت نیروهای مقاومت منطقه می باشد لذا حمله اولیه آنان از جنبه فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی به ایران است؛ این اساس خوشبینی به آمریکا جاهلانه است و در جریان برجام و تمدید تحریم های اخیر نشان داد که در اوج خباثت است و هیچ پایبندی به قرارداد و توافق ندارد.


آیت الله نوری همدانی با اشاره به وضعیت فعلی جهان اسلام تاکید کرد: متاسفانه دشمن با ایجاد تفرقه و اختلاف و ساختن فرق دروغین مثل وهابیت و پرورش تکفیری و سلفی ضربه بزرگی به مسلمانان زده است؛ امروز طلبه ها و دانشمندان جهان اسلام باید با ایجاد وحدت و همدلی و پاسخ به شبهات ایجاد شده از سوی دشمن به این مسائل پایان دهند، شیعه و سنی وظیفه دارند این گروه های افراطی را معرفی و از آنان اعلان برائت کنند.


ایرنا نوشت: این مرجع تقلید در ادامه سخنان خود با تبریک اعیاد ماه رجب، این ماه را مقدمه ای برای ماه مبارک رمضان دانست و اعمال این ماه را بسیار مهم توصیف کرد و ضمن توصیه به طلبه ها گفت: طلبه ها و فضلا از این فرصت گرانبهای ماه رجب بهره برداری لازم را داشته باشند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :