موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/122188 :کد

قاسمی

به اهتزاز درآمدن هرپرچمی غیر از پرچم عراق قانون مغایراین کشور است

  دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : ۱۶۷   
 تحلیل ایران -به اهتزاز درآمدن هرپرچمی غیر از پرچم عراق قانون مغایراین کشور است

سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت: به اهتزاز درآمدن هر پرچمی غیر از پرچم عراق در کرکوک را اقدامی مغایر با قانون اساسی این کشور و تنش آفرین می دانیم.

به گزارش تحلیل ایران، از اداره کل دیپلماسی عمومی وزارت امور خارجه، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان درخصوص تحولات اخیر در استان کرکوک عراق افزود: موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران، حمایت از تمامیت ارضی و حاکمیت ملی عراق و تاکید بر پایبندی همه طرف ها به قانون اساسی و حل اختلافات در این کشور از طریق گفت وگو و راهکارهای قانونی می باشد.


قاسمی اظهار کرد: بر این اساس به اهتزاز در آمدن هر پرچمی غیر از پرچم عراق در کرکوک را که طبق قانون اساسی این کشور تحت حاکمیت دولت فدرال می باشد، اقدامی مغایر با قانون اساسی و تنش آفرین می دانیم.


سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: مبارزه با تروریسم و پاکسازی مناطق باقیمانده عراق از لوث وجود تروریست های تکفیری و داعش، مهمترین مساله دولت و مردم عراق بوده که جمهوری اسلامی ایران نیز از آن حمایت کرده و به حمایت های خود در این زمینه ادامه خواهد داد.


ایرنا نوشت: قاسمی در پایان خاطر نشان کرد اقدامات اخیر برخی طرف های عراقی در کرکوک، از این جهت که می تواند بخشی از انرژی دولت و ملت عراق را از مسیر مبارزه با تروریست ها منحرف و مصروف مسائل سیاسی داخلی کند، نیز نگران کننده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :