موضوعات ‌مرتبط: فناوری شرکت ها

a/122190 :کد

گوگل

گوگل ۵ میلیون دلار در یک موسسه هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرد

  دوشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۰۹
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -گوگل ۵ میلیون دلار در یک موسسه هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرد

گوگل ۵ میلیون دلار در یک موسسه کانادایی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کرد

به گزارش تحلیل ایران، گوگل اعلام کرد که اخیراً 5 میلیون دلار کانادایی در موسسه Vector در کانادا سرمایه گذاری کرده است. جفری هینتون، از مهندسین گوگل و مشاورین موسسه وکتور، در پستی وبلاگی توضیح داد که این سرمایه گذاری گام دیگری در تلاش گوگل برای توسعه ی حوزه ی هوش مصنوعی است. هینتون همچنین فاش کرد که علاوه بر سرمایه گذاری انجام شده در این موسسه ی نوپا، گوگل دفتر دیگری را در خصوص برنامه های یادگیری عمیق در کانادا افتتاح کرده که Google Brain Toronto نام دارد. هینتون بدون ذکر جزییات فعالیت های این دفتر جدید اظهار که این گروه وظیفه دارد راهکارهایی برای رفع موانع فعلی موجود بر سر راه محققان هوش مصنوعی بیابد.

این غول اینترنتی وعده داده است که به سرمایه گذاری در حوزه ی رو به رشد هوش مصنوعی در کانادا با انتشار یافته های مرتبط و یاری محققان برای استفاده از TensorFlow، آرشیو نرم افزار منبع باز یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی گوگل، ادامه دهد. در حالیکه دفتر جدید گوگل در تورنتو بر چالش های عمده ی مرتبط با هوش مصنوعی تمرکز خواهد داشت، مرکز تحقیقاتی قدیمی آن به کار در این حوزه همچنان ادامه خواهد داد

 

سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری گوگل فقط بخش کوچکی از سرمایه ی 150 میلیون دلاری جذب شده توسط موسسه وکتور است.

 

فعالیت های این موسسه می تواند به دستیابی به ایده هایی منجر شود که به پیشرفت صنایع گوناگون خواهد انجامید.

 

این سرمایه گذاری جدید گوگل در مدت کوتاهی پس از سرمایه گذاری 4.5 میلیون دلاری این کمپانی در یک موسسه هوش مصنوعی دیگر در کانادا در نوامبر گذشته صورت می گیرد

 

تاکید فزاینده ی گوگل بر هوش مصنوعی سرمایه گذاری های متعدد این کمپانی را در سراسر دنیا به همراه داشته و به تدریج نیز رو به افزایش است.

 

تابناک نوشت: در حالیکه بعید به نظر می رسد که مصرف کنندگان در کوتاه مدت از نتایج تحقیقات موسسه وکتور نفعی ببرند، اما قطعا نتایج دستاوردهای آن در طولانی مدت در پیشرفت این فناوری نوظهور تاثیرگذار خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :