موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی فرهنگی

a/122281 :کد

امامین عسکریین(ع)؛

آغاز عملیات نصب ضریح جدید شش‌ گوشه امامین عسکریین (ع)

  ﺳﻪشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۴۳
تعداد بازدید : ۳۷۰   
 تحلیل ایران -آغاز عملیات نصب ضریح جدید شش‌ گوشه امامین عسکریین (ع)

جانشین ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز عملیات اجرایی برداشته شدن ضریح قدیم و نصب ضریح جدید امامین عسکریین (ع) در شهر سامرا خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، مسعود شوشتری درباره آخرین برنامه‌های انجام شده برای نصب ضریح جدید امامین عسکریین (ع) در شهر سامرا اظهار کرد: ضریح جدید که به زیبایی ساخته شده و شش گوشه است در روزهای پایانی سال 95 به شهر سامرا منتقل شد.

وی ادامه داد: عملیات اجرایی برداشته شدن ضریح قدیم و نصب ضریح جدید امامین عسکریین (ع) نیز در روزهای گذشته آغاز شده و با جدیت ادامه دارد.پیش‌بینی می‌کنیم که اگر برنامه‌ها به‌صورت منظم پیش رود، کار نصب ضریح جدید امامین عسکریین (ع) تا قبل از نیمه شعبان امسال پایان یابد و مراسم رونمایی از این ضریح زیبا نیز در ایام مبارک نیمه شعبان انجام پذیرد.

تسنیم نوشت: ساخت ضریح امامین عسکریین (ع) در مدت چهار سال و زیر نظر دفتر حضرت آیت‌الله سیستانی در شهر مقدس قم انجام گرفته است.در ساخت این ضریح از بهترین امکانات و متخصصان استفاده شده که بیش از  10 تن چوب، چهار تن نقره و 70 کیلو طلای خالص به کار رفته است.ساخت 12 درب بزرگ طلایی، چهار صندوق خاتم‌کاری شده و دوخت هزار متر فرش دستباف از جمله اقدامات صورت گرفته دیگر برای حرم امامین عسکریین است.                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :