موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/122313 :کد

طبق گزارش؛

پرجمعیت ترین و کم جمعیت ترین استان ها

  ﺳﻪشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۴۵
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -پرجمعیت ترین و کم جمعیت ترین استان ها

نتایج سرشماری ۹۵ نشان می دهد،استان تهران بیشترین جمعیت و ایلام کمترین جمعیت را درمیان استان های کشور دارد.

 به گزارش تحلیل ایران،ایرنا نوشت:استان تهران 16.6درصد جمعیت کشور را در خود جا داده و استان ایلام با کمتر از یک درصد جمعیت کشور - 0.73درصد - کمترین جمعیت را در میان استان های کشور به خود تخصیص داده است .

 
استان های اصفهان و خراسان رضوی سهم دوم و سوم را به لحاظ بیشترین جمعیت به خود اختصاص داده اند.استان های خراسان جنوبی، کهگیلویه و بویراحمد و سمنان علاوه بر ایلام هر کدام به تنهایی کمتر از یک درصد از جمعیت کشور را در خود جای داده اند.

 

**تراکم جمعیت
 
تراکم جمعیت در سال 1395در ایران 49.1نفر است(49.1نفر در هر کیلومترمربع زندگی می کنند).این نسبت در سال 1365 برابر با 30 نفر در هر کیلومترمربع بود.با افزایش جمعیت تراکم جمعیت همواره افزایش می یابد.استان های تهران با 969.2 نفر و سمنان با 7.2نفر در هر کیلومتر مربع به ترتیب بیشترین و کمترین تراکم جمعیت را در میان استان های کشور به خود تخصیص داده اند.
 
استان های گیلان با 180.2نفر،مازندران با 137.7 نفر و قم با 113.1نفر در هر کیلومترمربع،در مرتبه های بعدی به لحاظ بالا بودن تراکم جمعیت قرار دارند.همچنین استان های یزد با 8.8نفر و خراسان جنوبی با 8.1 نفر در هر کیلومترمربع در رده های انتهایی جدول تراکم جمعیت استان ها قرار گرفته اند.میلیون و 267هزار و 637نفر و مساحت آن 13هزار و 689کیلومترمربع می باشد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :