موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/122329 :کد

شورای امنیت

برگزاری جلسه شورای امنیت در مورد برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ

  ﺳﻪشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۸:۲۱
تعداد بازدید : ۱۷۸   
 تحلیل ایران -برگزاری جلسه شورای امنیت در مورد برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ

در ماه جاری قرار است ۸ اردیبهشت (۲۸ آوریل) شورای امنیت سازمان ملل جلسه‌ای را با موضوع گفت‌وگو در مورد نحوه مقابله با برنامه هسته‌ای کره شمالی به ریاست آمریکا برگزار کند.

به گزارش تحلیل ایران ، به نقل از آسیاتایمز، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل با اعلام این خبر گفت: ما (اعضای شورای امنیت) باید به دنبال راه‌حل مناسب و شرایط موردنظر برای مقابله با برنامه هسته‌ای و موشکی کره شمالی باشیم.

قرار است این نشست به ریاست رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا برگزار شود.

کره شمالی نخستین بار در سال 2006 آزمایش هسته‌ای خود را انجام داد و از آن زمان به دلیل توسعه برنامه هسته‌ای خود مورد تحریم‌های سازمان ملل قرار گرفته است.

پس از آن نیز در سال‌های 2009، 2013 و دوباره در سال 2016 آزمایش هسته‌ای انجام داده است.

وانگ ییی، وزیر خارجه چین در دیدار خود با تیلرسون همتای‌ آمریکایی خود در ماه گذشته، گفت: مساله هسته‌ای کره شمالی مشکلی میان آمریکا و این کشور است و دو طرف باید از طریق صلح‌آمیز مساله هسته‌ای شبه جزیره کره را برطرف کنند.

ایسنا نوشت : اندیشکده "38 شمال" که فعالیت‌های کره شمالی را رصد می‌کند، ماه گذشته گزارش داد که فعالیت‌های انجام شده در سایت هسته‌ای اصلی این کشور نشان می‌دهد که پیونگ یانگ احتمالا در مرحله نهایی آماده‌سازی انجام ششمین آزمایش هسته‌ای خود است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :