موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بازار

a/122334 :کد

کالا های اساسی

۴۵ کالای اساسی گران شد

  ﺳﻪشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۸:۴۸
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -۴۵ کالای اساسی گران شد

براساس جدیدترین آمار اعلامی وزارت صنعت که همچنان به‌روز نبوده و با چندین ماه تأخیر منتشر می‌شود، در بهمن ماه سال گذشته از مجموع لیست ۵۶ کالای اساسی و مهم حدود ۴۵ قلم از کالاها رشد قیمت داشته است .

به گزارش تحلیل ایران ، در سال گذشته تشدید رکود و افزایش قیمت مواد اولیه باعث شد تا تغییری در وضعیت واحدهای تولیدی به وجود نیاید و حتی افزایش قیمت‌ها برای تأمین هزینه‌های تولید هم اتفاق بیفتد به‌نحوی که برخی از کالاهای اساسی و حتی صنعتی مردم هر ماه با تغییرات قیمتی متفاوتی روبه‌رو شدند، در این میان دولت فقط به مسکّن‌های مقطعی برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها اقدام کرد اما این موضوع نتوانست سروسامانی به بازار بدهد.

در این شرایط وزارت صنعت به‌عنوان مجری ساماندهی بازار هم نتوانست کاری از پیش ببرد و مشکلات تولیدکنندگان هر روز بیشتر از گذشته شده است. براساس جدیدترین آمار اعلامی وزارت صنعت که همچنان به‌روز نبوده و با چندین ماه تأخیر منتشر می‌شود در بهمن ماه سال گذشته از مجموع لیست 56 کالای اساسی و مهم حدود 45 قلم از کالاها رشد قیمت و فقط 8 قلم کالا نسبت به بهمن ماه سال 94 کاهش قیمت را تجربه کرده‌اند.

تسنیم نوشت : مطابق این آمار در بهمن ماه 95 برنج طارم 34.1، جوجه یک‌روزه گوشتی 51.1، خرما مضافتی 36.4، سیب زرد 27.4، سیب‌زمینی 30، قند حبه 24.6، لاستیک پراید 25.1، لپه 34.1، لوبیاچیتی 35.3 و نخود 43.5 درصد رشد قیمت را تجربه کرده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :