موضوعات ‌مرتبط: سیاسی فرامنطقه ای

a/122350 :کد

شورای امنیت

شورای امنیت روز چهارشنبه حمله شیمیایی در ادلب را بررسی می کند

  ﺳﻪشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۲۳:۲۰
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -شورای امنیت روز چهارشنبه حمله شیمیایی در ادلب را بررسی می کند

منابع خبری از جلسه فوق العاده شورای امنیت سازمان ملل متحد طی روز چهارشنبه به منظور بررسی حمله شیمیایی در ادلب سوریه خبر دادند.

به گزارش تحلیل ایران ،  به نقل از پایگاه النشره، خبرگزاری رویترز گزارش داد که شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه ساعت 10 به وقت نیویورک به منظور بررسی حمله شیمیایی در ادلب سوریه تشکیل جلسه خواهد داد.


فرانسه به دنبال اعلام حمله شیمیایی در سوریه از شورای امنیت خواسته بود تا نشست ویژه ای را در این خصوص تشکیل دهد.


گفتنی است، از ساعاتی قبل گروه های معارض سوری با خبرسازی علیه دولت دمشق مدعی استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در حومه ادلب شده اند.


طبق ادعای این گروه ها، استفاده از این تسلیحات در حومه ادلب تاکنون بیش از ۱۰۰ کشته و ۴۰۰ زخمی برجا گذاشته است. گروه های تروریستی در سوریه بارها ضمن استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان سوری، مسئولیت این اقدام غیرانسانی را متوجه دولت دمشق کرده اند.

در همین حال یک منبع نظامی سوری اخبار منتشر شده توسط معارضان مبنی بر استفاده ارتش این کشور از تسلیحات شیمیایی در منطقه «خان شیخون» واقع در حومه ادلب را به شدت تکذیب کرده است.


مهر نوشت: بر اساس این گزارش، این منبع در این ارتباط تصریح کرده بود: ارتش سوریه هیچگاه از تسلیحات شیمیایی استفاده نکرده است و در آینده نیز استفاده نخواهد کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :