موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/122351 :کد

ترزا می

«ترزا می»: درباره حمله شیمیایی در «ادلب» باید تحقیق شود

  ﺳﻪشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۶ — ۲۳:۲۴
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -«ترزا می»: درباره حمله شیمیایی در «ادلب» باید تحقیق شود

نخست وزیر انگلیس خواستار تحقیق درباره حمله شیمیایی امروز در «ادلب» سوریه شد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از سان، «ترزا می» نخست وزیر انگلیس خواستار انجام تحقیقات درباره حمله شیمیایی در «ادلب» واقع در کشور سوریه شد.

وی بدون اشاره به کمک های پیدا و پنهان محور غربی- عبری- عربی در ارسال کمک های گسترده به تروریست ها در سوریه برای سرنگونی حکومت قانونی این کشور با تکرار اظهارات گذشته خود درباره سوریه گفت که نمی تواند شاهد تکرار چنین رویدادهائی باشد!

لازم به ذکر است، پایگاه لبنانی النشره ساعاتی پیش اعلام کرد که یک منبع نظامی سوری اخبار منتشر شده توسط معارضان مبنی بر استفاده ارتش این کشور از تسلیحات شیمیایی در منطقه «خان شیخون» واقع در حومه ادلب را به شدت تکذیب کرده است.

بر اساس این گزارش، این منبع در این ارتباط تصریح کرده بود: ارتش سوریه هیچگاه از تسلیحات شیمیایی استفاده نکرده است و در آینده نیز استفاده نخواهد کرد.

گفتنی است، از ساعاتی قبل گروه های معارض سوری با خبرسازی علیه دولت دمشق مدعی استفاده ارتش سوریه از تسلیحات شیمیایی در حومه ادلب شده اند.

طبق ادعای این گروه ها، استفاده از این تسلیحات در حومه ادلب تاکنون بیش از ۱۰۰ کشته و ۴۰۰ زخمی برجا گذاشته است.


مهر نوشت: گروه های تروریستی در سوریه بارها ضمن استفاده از تسلیحات شیمیایی علیه غیرنظامیان سوری، مسئولیت این اقدام غیرانسانی را متوجه دولت دمشق کرده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :