موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12237 :کد

0

مک‌کین: بسیار خوشحالیم که اسرائیل بمب اتم دارد

  چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ — ۰۷:۵۹
تعداد بازدید : ۳۰۰   
 تحلیل ایران -مک‌کین: بسیار خوشحالیم که اسرائیل بمب اتم دارد

سناتور ارشد آمریکایی روز سه‌شنبه گفت واشنگتن از اینکه اسرائیل بمب اتم دارد، بسیار خرسند و خوشحال است.

سناتور ارشد آمریکایی روز سه‌شنبه گفت واشنگتن از اینکه اسرائیل بمب اتم دارد، بسیار خرسند و خوشحال است.

به گزارش تحلیل ایران ، جان مک‌کین سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی روز سه‌شنبه گفت آمریکا از اینکه اسرائیل به بمب اتم مجهز است، خرسند است.

وی که در نشستی به میزبانی اندیشکده بروکینگز صحبت می‌کرد، در پاسخ به سوالی که موضع واشنگتن در قبال ایران و اسرائیل را زیر سوال می‌برد، گفت: «یکی کردن داشتن سلاح هسته‌ای توسط اسرائیل با داشتن سلاح هسته‌ای توسط ایران، صادقانه نیست.»

مک‌کین افزود: «اسرائیل هرگز "مرگ بر ایران" و "مرگ بر آمریکا" نگفته است. اسرائیل در احاطه کشورهایی است که به دنبال نابودی آن هستند.»

رئیس کمیته نیروهای مسلح سنا ادامه داد: «به همین خاطر است که ما از اینکه اسرائیل تسلیحات هسته‌ای دارد، خرسندیم و بسیار خوشحالیم.»

مک‌کین در این نشست بار دیگر مخالفت خود را با توافق هسته‌ای با ایران اعلام کرد و در عین حال گفت که این مسئله به یک موضوع حزبی در آمریکا بدل شده است. وی گفت: «من دانش‌آموز تاریخ هستم. این اولین بار در تاریخ است که یک توافق، بر اساس چنین صف‌بندی حزبی‌ای، به رأی گذاشته می‌شود.»

بر اساس قانون بازنگری توافق هسته‌ای در کنگره آمریکا، قانونگذاران این کشور باید تا 26 شهریور نظر خود را در مورد برجام اعلام کنند. در میان سناتورها، به جز 4 سناتور دموکرات که بر خلاف هم‌حزبی‌هایشان عمل کردند، تمام دموکرات‌ها به حمایت از توافق پرداختند و در مقابل تمام جمهوری‌خواهان با آن مخالفت کرده‌اند.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :