موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/122378 :کد

کره شمالی؛

کره‌ شمالی باز هم آزمایش موشکی انجام داد

  چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۹:۲۰
تعداد بازدید : ۲۴۲   
 تحلیل ایران -کره‌ شمالی باز هم آزمایش موشکی انجام داد

خبرگزاری یونهاپ کره‌جنوبی گزارش داد، کره‌شمالی به تازگی موشکی را به سمت دریای ژاپن پرتاب کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران،  همچنین، ارتش آمریکا تایید کرده است که کره شمالی یک موشک بالستیک میان‌برد را از یک مرکزی نظامی در نزدیکی بندر شرقی سینپو به سوی دریای ژاپن پرتاب کرده است.این آزمایش در آستانه سفر شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین به آمریکا برای دیدار با دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا انجام می شود؛ دیداری که مهار برنامه‌های اتمی و موشکی کره شمالی موضوع بحث آن خواهد بود.رئیس ستاد مشترک کره جنوبی در بیانیه‌ای گفت که این موشک اوایل روز چهارشنبه به سوی دریای ژاپن پرتاب شد و حدود ۶۰ کیلومتر دورتر در دریا فرود آمد.کره جنوبی در ماه های فوریه و مارس هم در تخطی از قطعنامه های سازمان ملل موشک های بالستیک آزمایش کرده بود.

این نگرانی وجود دارد که کره‎ شمالی نهایتا به توانایی پرتاب کلاهک ‎های هسته‎ای با کمک موشک‎های دوربرد دست پیدا کند. کیم جونگ اون، رهبر این کشور در ماه ژانویه ادعا کرده بود که کشورش در مرحله نهایی آمادگی برای آزمایش یک موشک بالستیک فراقاره‌ای است.

ارتش آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد، به نظر می رسد این بار یک موشک میان برد از نوع کی ان-۱۵ پرتاب شده باشد. در این بیانیه آمده است: فرماندهی دفاع هوافضای آمریکای شمالی (نوراد) نتیجه‌گیری کرد که پرتاب این موشک از کره شمالی تهدیدی برای آمریکای شمالی نیست.

رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای عنوان کرد: کره شمالی بار دیگر یک موشک بالستیک میان برد را آزمایش کرده است. آمریکا حرف هایش را درباره کره شمالی زده؛ چیز دیگری برای گفتن نداریم.

کره شمالی ماه پیش چهار موشک بالستیک را به سوی دریای ژاپن پرتاب کرد. این موشک‌ها از منطقه تونگچانگ-ری از نزدیک مرز چین پرتاب شد. شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن این آزمایش‌ها را مرحله تازه‌ای از تهدیدهای کره شمالی توصیف کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :