موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/122430 :کد

سلول های سرطانی

غده تیموس مصنوعی برای از بین بردن سلول های سرطانی ساخته شد

  چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۲:۴۶
تعداد بازدید : ۳۰۶   
 تحلیل ایران -غده تیموس مصنوعی برای از بین بردن سلول های سرطانی ساخته شد

محققان موفق شده اند به وسیله سلول های بنیادی غده تیموس مصنوعی بسازند که عوامل رشد تومورهای سرطانی در بدن انسان را از بین می برد.

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از اینترنشنال بیزینس تایم، تیموس یک عضو کوچک در قسمت بالای قفسه سینه، پشت استخوان سینه، در فضای قفسه سینه و در بین ریه ها است که سلول های لنفوسیت T را پرورش می دهد.

این نوع سلول ها نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن دارند. لنفوسیت های T در دوران کودکی و نوزادی مقاومت بدن در برابر بیماری های عفونی را افزایش می دهد. اما با گذر عمر و در دوران بزرگسالی از تجمع سلول های T کاسته می شود و در افراد مسن غده تیموس به سختی قابل تشخیص است.

اکنون محققان دانشگاه UCLA موفق شده اند یک غده تیموس مصنوعی بسازند که عوامل رشد سلول های سرطانی را متوقف می کند. دانشمندان در مرکز تحقیقات سلول های بنیادی Eli and Edythe Board  معتقدند این گامی مهم در تحقیقات سلول های بنیادی به حساب می آید و مسیر را برای درمان سرطان فراهم می کند.

جالب آنکه غده تیموس مصنوعی برخلاف نمونه طبیعی در طول عمر فرد زنده می ماند و سلول های سالم تولید می کند.

مهر نوشت : دکتر گیی کروک یکی از مولفان این تحقیق می گوید غده مصنوعی تیموس را می توان به تدریج طور مهندسی کرد که سلول های سرطانی را هدف گیری کند و از بین ببرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :