موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/122456 :کد

تشخیص صدا

قابلیت تشخیص صدا احتمالا به سیری اضافه خواهد شد

  چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۰۱
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -قابلیت تشخیص صدا احتمالا به سیری اضافه خواهد شد

قابلیت تشخیص صدا احتمالا به سیری اضافه خواهد شد

به گزارش تحلیل ایران یکی از مشکلات دستیارهای صوتی فعلی این است که می‌توانند به صداهای تمامی افراد واکنش نشان دهند. همین موضوع باعث شد که مدتی پیش یک گوینده خبری بتواند از طریق تلویزیون دستیار صوتی الکسای بسیاری از کاربران را به صورت تصادفی فعال کند. ساده‌ترین راهکار برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، طراحی دستیارهای صوتی جدیدی است که تنها به صدای مالک خود واکنش نشان دهند.

بعید به نظر می‌رسد که به این زودی‌ها شاهد بکارگیری چنین قابلیتی در تمامی دستیارهای صوتی فعلی باشیم اما ممکن است اپل اولین شرکتی باشد که این قابلیت را در دستیار صوتی‌اش بکار می‌گیرد. پتنتی که به تازگی توسط Patently Apple مشاهده شده است نشان می‌دهد که اپل قصد دارد در آینده قابلیت‌های تشخیص صدا را به سیری اضافه کند.

این پتنت سیستمی را توصیف می‌کند که کاربران می‌توانند در آن صدای خود را با سیری ضبط کنند، و هر زمان که سیری فعال شود،صدایی که می‌شوند را با صدای ضبط شده مقایسه می‌کند تا مطمئن شد که در حال شنیدن صدای مالک دستگاه است.

به این ترتیب اگر گوشی خود را در سر کار یا محل زندگی‌تان جا گذاشته باشید، سایر افراد نمی‌توانند با استفاده از سیری، صفحه لاک اسکرین گوشی را دور بزنند.

 

تابناک نوشت: این قابلیت در سایر دستگاه‌های اپل برای مثال Apple TV نیز قابل استفاده است به این ترتیب که سیری تنها صدای مالک دستگاه را می‌شناسد و به این ترتیب از خرید‌های بی اجازه سایر افراد در خانه جلوگیری می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :