موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/122464 :کد

درمان استرس

احتمال درمان استرس پس از ضایعه روانی با مصرف آنتی بیوتیک

  چهارشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۷:۳۰
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -احتمال درمان استرس پس از ضایعه روانی با مصرف آنتی بیوتیک

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که آنتی بیوتیک ها می توانند به پیشگیری از ابتلا به اختلال استرس پس از ضایعه روانی و درمان این اختلال کمک کنند.

به گزارش تحلیل ایران،  از روزنامه دیلی میل، اختلال استرس پس از ضایعه روانی (PTSD) ، اختلالی است که در برخی افراد پس از تجربه یک حادثه تکان دهنده، ترس آور و یا خطرناک روی می دهد.


محققان می گویند: یک داروی رایج به نام 'داکسی سیکلین' (doxycycline) که برای درمان عفونت های باکتریایی استفاده می شود، می تواند داده های مربوط به افکار منفی و ترس ها در مغز را از بین ببرد.


این آنتی بیوتیک از طریق مسدود کردن برخی پروتیین ها در خارج از سلول های عصبی به نام 'آنزیم های ماتریکس' که مغز برای تشکیل خاطرات به آنها نیاز دارد، عمل می کند.


در این مطالعه محققان دانشگاه کالج لندن و دانشگاه زوریخ در سوییس، 76 داوطلب سالم را به دو گروه تقسیم کردند و به یک گروه دارو و به گروه دیگر دارونما دادند.


محققان متوجه شدند، واکنش ترس در افرادی که داکسی سایکلین مصرف کرده بودند 60 درصد کمتر از افرادی بود که این دارو را مصرف نکرده بودند.


ایرنا نوشت: آنها همچنین دریافتند که پس از مصرف دارو، گرچه واکنش ترس در افرادی که داکسی سایکلین مصرف کرده بودند، 60 درصد کمتر بود اما به سایر اندازه گیری های شناختی مانند حافظه حسی و توجه خللی وارد نشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :