موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی علمی

a/122504 :کد

متخصصین طب سنتی؛

خواص درمانی آویشن

  پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۷:۵۱
تعداد بازدید : ۲۲۷   
 تحلیل ایران -خواص درمانی آویشن

آویشن در درمان سرفه ,برونشیت, رفع التهاب‌های مخاط مجاری تنفسی مؤثر است، ولی چنانچه بیش از حد مصرف شود باعث حساسیت‌های پوستی می‌شود.

 به گزارش تحلیل ایران، از خاصیت های درمانی آویشن چه میدانید این گیاه چه مزایای ویژه ای به همراه دارد در چه زمینه های درمانی کاربرد دارد توصیه های  رایج متخصصین طب سنتی در مورد این گیاه چیست ؟آیا در دوران حاملگی زنان باردار می تواند از این گیاه و فرآورده های آن استفاده کنند یا خیر ؟عوارض جانبی آویشن نیز در این بخش مورد بررسی قرار گرفته شده است با ما همراه باشید .


مهر نوشت: آویشن در درمان سرفه ,برونشیت, رفع التهاب‌های مخاط مجاری تنفسی مؤثر است، ولی چنانچه بیش از حد مصرف شود باعث حساسیت‌های پوستی می‌شود.معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: موارد مصرف آویشن در درمان سرفه، برونشیت، رفع التهاب‌های مخاط مجاری تنفسی و خلط آور است ولی چنانچه بیش از حد مصرف شود باعث حساسیت‌های پوستی می‌شود.دکتر صفورا محبی، افزود: مصرف آویشن در دوران حاملگی ممنوع است ولی در دوران شیردهی با احتیاط می‌تواند مصرف شود.وی خاطر نشان کرد: در صورت وجود سنگ مثانه با احتیاط می‌تواند مصرف شود. ولی باید به یاد داشت از مصرف برگ و ساقه گیاه خودداری شود. مصرف روغن فرار آن به صورت خوراکی ممنوع است. در بیماری‌های کبدی و کلیوی نیز نباید مصرف گردد.
 
                               

آویشن     خواص     درمان     گیاه     سرفه     التهاب


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :