موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/122535 :کد

وزارت امور خارجه

انگلیسی ها می خواهند منطقه همچنان دستخوش ناامنی و بی ثباتی باشد

  پنجشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۴۸
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -انگلیسی ها می خواهند منطقه همچنان دستخوش ناامنی و بی ثباتی باشد

قاسمی گفت: احتمالا نخست وزیر انگلیس و متحدانشان از عدم تحقق محاسباتشان در موفقیت گروههای تروریستی در عراق و سوریه و عقب رانده شدن عناصر تروریستی چندان خشنود نباشند .

به گزارش تحلیل ایران ، «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات ترزا می نخست وزیر انگلیس در سفر به عربستان سعودی گفت: متاسفانه این نخستین بار نیست که نخست وزیر انگلیس  ناراستی و گفتار بی اصل و اساس را بر راستی ارجح می شمارد. این اظهارات تکراری و بی پایه و منطق او در متهم ساختن ایران به ایجاد بی ثباتی در منطقه در حالی از سر ناشکیبایی و بی قراری تکرار می شود که گویی ایشان در بیان این مکرر گویی های نابجا، جایگاه و منصب و مسئولیت خویش را به یک باره از یاد می برد و  براحتی چشم از تاریخ  تحولات و اتفاقات دهه های اخیر نیز  فرو بر می بندد و به سهو یا عمد فراموش می کند که بخش عمده ای از نابسامانی، بی ثباتی و عقب ماندگی های این منطقه حاصل سیاست های استعماری، توسعه طلبانه و بی عدالتی های اسلاف ایشان و هم پیمانانشان در تعدی و تجاوز و برافروختن آتش جنگ در کشورهای منطقه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: بی شک تلاش و اراده راسخ جمهوری اسلامی ایران در کمک به تامین امنیت، آرامش و ثبات در این منطقه حساس و استراتژیک، اقدامی شفاف، دقیق و مبتنی بر درایت و خردورزی و در جهت مبارزه با ترور و خشونت است.

قاسمی ادامه داد: اتهامات ناروای خانم "ترزا می" در حالی بیان می شود که نقش بسزای ایران در حمایت از امنیت، ثبات و صلح در کشورهایی که مورد تعرض و تجاوز تروریست ها قرار گرفته اند و از جمهوری اسلامی ایران درخواست کمک و حمایت داشته اند، بر کسی پوشیده نیست. البته احتمالا نخست وزیرانگلیس و برخی متحدان نزدیک این کشور در خاورمیانه از عدم تحقق محاسبات خود در موفقیت گروه های تروریستی در عراق و سوریه و عقب رانده شدن عناصر تروریستی چندان خشنود  نباشند و مایل باشند منطقه همچنان دستخوش ناامنی و بی ثباتی مزمن و مستمر  باشد.

قاسمی در ادامه اظهار داشت: فروش سلاح و ادوات به متجاوزین برای کشتار مردم بیگناه در منطقه بویژه در جنگ نابرابر و ضد انسانی در یمن با ادعاهای  خانم "می" هیچگونه سازگاری و همخوانی ندارد.

فارس نوشت : قاسمی در پایان تاکید کرد جمهوری اسلامی ایران اینگونه اظهارات که به منظور جلب رضایت و حمایت مالی برخی کشورهای منطقه صورت می گیرد را به شدت محکوم کرده و انتظار دارد مقامات لندن با درک واقعیت ها و استفاده از پرشمار تجارب خود در منطقه خلیج فارس طی ادوار گذشته در تصحیح مواضع نادرست خود اقدام کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :