موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بهزیستی

a/122611 :کد

متکدی

معرفی حدود ۲۰۰ کودک «متکدی» به مراکز بهزیستی تهران

  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۲:۱۲
تعداد بازدید : ۳۵۲   
 تحلیل ایران -معرفی حدود ۲۰۰ کودک «متکدی» به مراکز بهزیستی تهران

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران از پذیرش ۱۹۸ کودک متکدی شامل ۱۵۱ پسر و ۴۷ دختر در ۲ مرکز «یاسر» و «بعثت» بهزیستی استان تهران طی سال گذشته خبرداد.

به گزارش تحلیل ایران احمد خاکی ، با بیان آنکه در راستای جمع آوری کودکان متکدی در پایتخت با همکاری شهرداری تهران در سال گذشته 198 کودک متکدی شامل 151 پسر و 47 دختر از سطح شهر جمع آوری و به مراکز یاسر و بعثت که تحت نظر سازمان بهزیستی هستند، معرفی شدند افزود: هم اکنون خانواده 95 درصد این کودکان شناسایی و نزد آن ها بازگردانده شده‌اند،به این ترتیب در حال حاضر تنها حدود 5 درصد این افراد در دو مرکز مذکور باقی مانده و تحت حمایت بهزیستی هستند.

وی در ادامه تاکید کرد: کودکانی که به خانواده خود بازگردانده شده‌اند حتما تحت حمایت طرح‌های حمایتی بهزیستی قرار می گیرند و به هیچ عنوان  رها نمی شوند.

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان تهران اعتبار سال گذشته بهزیستی تهران برای طرح‌های حمایتی از کودکان کار که با خانواده زندگی می‌کنند را  2 میلیارد تومان اعلام کرد که پیش بینی می شود این اعتبار در سال جاری به 3.5 تا 4 میلیارد تومان برسد.

ایرنا نوشت : خاکی در خصوص طرح‌های حمایتی ویژه کودکان کاری که در خانواده خود حضور دارند تصریح کرد یهزیستی استان تهران با همکاری 18 مرکز غیردولتی و سازمان مردم نهاد این کودکان را مورد حمایت های آموزشی، تربیتی و... قرار داده و به هیچ عنوان این کودکان پس از ارجاع مجدد به خانواده‌هایشان، رها نمی‌شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :