موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/122613 :کد

بوگدانوف

روسیه پیش نویس قطعنامه شورای امنیت علیه سوریه را نخواهد پذیرفت

  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۲:۲۴
تعداد بازدید : ۱۸۴   
 تحلیل ایران -روسیه پیش نویس قطعنامه شورای امنیت علیه سوریه را نخواهد پذیرفت

نماینده ویژه پوتین گفت: دیدگاه کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره استفاده از سلاح شیمیایی در خان شیخون توسط دولت سوریه و صدور قطعنامه شورای امنیت در این زمینه به هیچ وجه قابل قبول نیست.

به گزارش تحلیل ایران ، مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه و میخاییل بوگدانوف، نماینده ویژه پوتین و معاون وزیر خارجه روسیه طی دیداری تحولات اخیر در سوریه، خاورمیانه و مناسبات میان دو کشور را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

بوگدانوف در این دیدار تاکید کرد: دیدگاه کشورهای آمریکا، فرانسه و انگلیس درباره استفاده از سلاح شیمیایی در خان شیخون توسط دولت سوریه و صدور قطعنامه شورای امنیت در این زمینه به هیچ وجه قابل قبول نیست و ما پیش نویس قطعنامه‌ای را که این سه کشور در شورای امنیت طرح کرده‌اند را نخواهیم پذیرفت، زیرا این پیش نویس ماهیت ضد سوری دارد.

سنایی نیز در این دیدار با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری کشورمان به مسکو و دیدارش با پوتین، بر رشد همه جانبه روابط و همچنین رایزنی‌های فشرده در مسائل خاورمیانه تاکید کرد.

تسنیم نوشت : سفیر کشورمان در این دیدار همچنین درباره مواضع دو کشور پیرامون مسائل عراق، یمن و آخرین تحولات خاورمیانه با باگدانوف تبادل نظرکرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :