موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/122621 :کد

نخست وزیر ایتالیا

نخست وزیر ایتالیا: گفت و گو راه حل درازمدت بحران سوریه است

  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۴:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۷   
 تحلیل ایران -نخست وزیر ایتالیا: گفت و گو راه حل درازمدت بحران سوریه است

پائولو جنتیلونی نخست وزیر ایتالیا گفت، ایتالیا معتقد است که راه حل درازمدت برای بحران سوریه در گفت و گو و مذاکراتی است که شامل تمام نیروهای اپوزیسیون و حکومت سوریه شود.

به گزارش تحلیل ایران نخست وزیر ایتالیا امروز (جمعه) در بیانیه ای مطبوعاتی در واکنش به حمله امروز آمریکا به یک پایگاه هوایی در سوریه اعلام کرد: 'این تعهد مشترک وجود دارد که اروپا به از سرگیری مذاکرات در سوریه کمک کند. ایتالیا معتقد است که راه حل دراز مدت برای بحران سوریه در گفت و گو و مذاکراتی است که شامل تمام نیروهای اوپوزیسیون و رژیم سوریه شود و باید زیر نظر سازمان ملل باشد.


' این همواره موضع ما بوده و هست . نقش روسیه نیز در این میان سازنده است'.
نخستین تجاوز مستقیم آمریکا در دوره ترامپ به مواضع ارتش سوریه بامداد جمعه با شلیک 59 موشک به پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص آغاز شد.
این حمله موشکی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل و کنگره آمریکا و از ناوهای آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه و به بهانه حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب انجام شده است.


جنتیلونی در ادامه بیانیه خود با ادعای اینکه 'رژیم اسد مسئول فاجعه استفاده از سلاح شیمیایی است'، ادامه داد: استفاده از سلاح شیمیایی از سوی سازمان ملل ممنوع اعلام شده است. آنها که از سلاح شیمیایی استفاده می کنند نمی توانند بر اطلاعات غلط و تخفیف ها حساب کنند. ما شاهد تصاویر درد و رنج ناشی از حملات شیمیایی روزهای گذشته بودیم.


این درحالیست که دولت سوریه به کارگیری هرگونه سلاح شیمیایی را رد کرده است. ارتش سوریه در شرق استان حمص با گروه تروریستی داعش و در شمال آن با گروه تروریستی جبهه النصره مبارزه می کند.


نخست وزیر ایتالیا اضافه کرد: اقدام دیشب آمریکا نه به عنوان مرحله ای برای تشدید نظامی، بلکه محدود بود. من با آنگلا مرکل و فرانسوا اولاند (صدر اعظم آلمان و رئیس جمهوری فرانسه) صحبت کردم و همگی با این موضع موافقیم که اقدام دیشب آمریکا در سوریه نباید مانع مذاکرات سیاسی شود، بلکه باید آن را تسریع کند.

 

ایرنا نوشت: مذاکرات سیاسی راه حل دراز مدت این بحران است که تنها اقدام جدی در قبال تهدیدات این منطقه در قبال تروریسم است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :