موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/122629 :کد

مجلس ترکیه

یک نماینده زن مجلس ترکیه برای دومین بار دستگیر شد

  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۰۲
تعداد بازدید : ۳۱۳   
 تحلیل ایران -یک نماینده زن مجلس ترکیه برای دومین بار دستگیر شد

عایشه آجار باشاران نماینده مجلس ترکیه از حزب مخالف دمکراتیک خلق ها(ح.د.پ) صبح امروز جمعه در منزل خود در شهر باتمان از سوی پلیس جلب و دستگیر شده و به دادگاه منتقل شد.

به گزارش تحلیل ایران وی که نماینده شهر باتمان در مجلس ملی ترکیه است، با حکم دادستانی جمهوریت شهر باتمان در منزل خود و در پی تحقیقات قضایی توسط اکیپ پلیسی دستگیر شده و به دادگاه منتقل شد.


محمدعلی اصلان دیگر نماینده شهر باتمان اعلام کرد که خانم آجار باشاران به علت نادیده گرفتن و بی توجهی به ممنوعیت برگزاری تجمع و اعتراض بازداشت شده است.


وی متهم به نقض قانون شماره 2911 ممنوعیت برگزاری تجمعات اعتراضی بوده و به علت خودداری از حضور در مراجع قضایی جهت ادای توضیحات در این باره، با حکم جلب دستگیر به مراجع قضایی منتقل شده است.


بنا به گزارش رسانه های ترکیه وی بعد از ادای توضیحات در شعبه پنجم دادگاه شهر باتمان آزاد شده است.


 خانم آجار باشاران از جمله نمایندگان ترکیه است که مصونیت سیاسی او به همراه شمار زیادی از نمایندگان ح.د.پ و سایر احزاب سیاسی حاضر در مجلس، لغو شده است.


این نماینده زن در حالی دستگیر شده است که دو رهبر ح.د.پ صلاح الدین دمیرتاش و خانم فیگن یوکسک داغ به همراه 9 نفر دیگر از نمایندگان این حزب بیش از پنج ماه است در زندان به سر می برند.


حکم بازداشت موقت صلاح الدین دمیرتاش رهبر حزب دموکراتیک خلق های ترکیه نیز که به 142 سال زندان محکوم شده، به علت قطعیت نیافتن حکم صادره، چند روز پیش بر اساس رای شعبه هشتم دادگاه جرائم سنگین دیاربکر تمدید شد.


دمیرتاش از 14 آبان ماه سال گذشته به همراه فیگن یوکسک داغ دیگر نماینده و رهبر شاخه زنان حزب دموکراتیک خلق های ترکیه(ح.د.پ) و 9 نماینده دیگر این حزب بازداشت شده و در زندان به سر می برد.


ایرنا نوشت: مجلس ملی ترکیه دارای 550 نماینده است که 317 نماینده آن از حزب عدالت و توسعه، 134 نماینده از حزب جمهوری خواه خلق، 41 نماینده از حزب حرکت ملی و 59 نماینده از حزب دموکراتیک خلق ها هستند که با سلب حق نمایندگی فیگن یوکسک داغ، تعداد نمایندگان این حزب به 58 نفر کاهش یافته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :