موضوعات ‌مرتبط: سیاسی نظامی

a/122630 :کد

کویت

کویت تجهیزات نظامی جدید از آمریکا و اروپا خریداری می کند

  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۰۵
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -کویت تجهیزات نظامی جدید از آمریکا و اروپا خریداری می کند

وزارت دفاع کویت در راستای تلاش برای گسترش توانمندی های دفاعی خود از خرید مجموعه ای جدید از تجهیزات نظامی از ایالات متحده خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران نشریه الرای کویت نوشت: طبق هماهنگی های دو کشور، ارزش قرارداد همکاری های نظامی دو کشور در این مرحله 319 میلیون دلار بوده و شامل تجهیزات نظامی و ارائه خدمات لجستیکی است.


مقامات کویتی اعلام کرده اند که مهمترین هدف از خرید این تجهیزات بالا بردن ضریب امنیت در فرودگاه کویت و بکارگیری سلاح های جدید در پایگاه هوایی 'مبارک' می باشد .


وزارت دفاع کویت همچنین از مذاکره با واشنگتن برای خرید 28 فروند جنگنده اف 18در راستای تقویت همکاری های نظامی دوجانبه خبر داده است.


به گفته سرلشکر لافی العازمی رئیس بخش خرید تسلیحات وزارت دفاع کویت، رایزنی های نهایی میان طرفین در این بخش انجام می شود و ارزش نهایی این قرارداد حدود 5 میلیارد دلار خواهد بود.
وزارت دفاع کویت همچنین برای تقویت توانمندی های دفاعی خود 28جنگنده نظامی جدید از اتحادیه اروپا به ارزش بیش از 8 میلیارد دلار خریداری می کند.


قراردادی که کویت با طرف ایتالیایی امضا کرده به گونه ای است که جنگنده های «یورو فایتر» مطابق با مشخصات اقلیمی کویت ساخته شود و علاوه بر آن طرف اروپایی متعهد می شود که نسبت به راه اندازی پایگاه نظامی با امکانات کامل اقدام کند که شامل اعزام کارشناسان نظامی به کویت برای آموزش خلبانان می شود.


ایتالیا نیز قرار است آموزش هایی را به ارتش کویت در زمینه جنگ الکترونیک ارائه کند. با خرید این هواپیماهای جنگی، کویت هشتمین کشور در جهان و سومین کشور در خاورمیانه می شود که این نوع هواپیمای جنگی را در اختیار دارد.


ایرنا نوشت: «یوروفایتر» هواپیمای نظامی اروپایی است که در جریان طرح همکاری نظامی بین انگلیس،آلمان، فرانسه و اسپانیا طراحی شده و ساخت شرکت «فینمیکانیکا» ایتالیا است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :