موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/122631 :کد

تجاوز آمریکا

تجاوز آمریکا به سوریه موضوع نشست شورای امنیت روسیه با حضور پوتین

  جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۶:۰۷
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -تجاوز آمریکا به سوریه موضوع نشست شورای امنیت روسیه با حضور پوتین

روسیه که عملیات موشکی آمریکا علیه سوریه را تجاوزگری و غیرعاقلانه خوانده است، نشست فوری شورای امنیت با حضور ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری این کشور را برای بررسی این موضوع را برگزار کرد.

به گزارش تحلیل ایران، آمریکا بامداد امروز (جمعه) با دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور، حمله موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را انجام داد، در حالیکه این مقر نظامی یکی از اصلی ترین مراکز فرماندهی عملیات سخنگوی ضدتروریستی در منطقه به ویژه استان حمص است.


آمریکا بامداد جمعه حمله مستقیم موشکی به پایگاه هوایی الشعیرات سوریه را با موشکباران از دریا آغاز کرد در حالیکه این مقر نظامی یکی از اصلی ترین مراکز فرماندهی عملیات ضدتروریستی در منطقه به ویژه استان حمص است.


پس از حدود 19 ماه عملیات موفقیت آمیز نظامی روسیه و ارتش سوریه که گروههای تروریستی به ویژه داعش و جبهه النصره را زمینگیر کرد و به عقب نشینی واداشت، حمله موشکی آمریکا می تواند موفقیت های مسکو را نیز هدف قرار دهد.


اکنون از بین بردن دستاوردهای ضدتروریستی روسیه و سوریه می تواند هدف اصلی حمله آمریکا باشد، زیرا پیشروی تروریست ها با هدف سرنگونی حکومت بشار اسد، مسکو را در برابر انتخابی سخت قرار خواهد داد که اصلی ترین آن سپرده شدن سوریه به دست تروریست های مورد حمایت چند کشور غربی-عربی از جمله آمریکا است.


نخستین تجاوز مستقیم آمریکا در دوره ترامپ به مواضع ارتش سوریه بامداد جمعه
با شلیک 59 موشک به پایگاه هوایی الشعیرات در استان حمص آغاز شد که براساس گزارش ها فقط 23 آن به هدف اصابت کرده است.


این حمله موشکی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل و کنگره آمریکا و از ناوهای آمریکایی مستقر در دریای مدیترانه و به بهانه حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب انجام شده است.


این درحالی است که دولت سوریه بکارگیری هرگونه سلاح شیمیایی را رد کرده است.


ایرنا نوشت:ارتش سوریه در شرق استان حمص با گروه تروریستی داعش و در شمال آن با گروه تروریستی جبهه النصره مبارزه می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :