موضوعات ‌مرتبط: سیاسی تحولات منطقه

a/122737 :کد

تروریست

تلاش داعش در افغانستان و آسیای مرکزی برای ایجاد پایگاه‌های جدید

  شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۱:۴۶
تعداد بازدید : ۳۳۰   
 تحلیل ایران -تلاش داعش در افغانستان و آسیای مرکزی برای ایجاد پایگاه‌های جدید

رئیس شورای امنیت روسیه اعلام کرد که سازمان‎های افراطی و تروریستی داعش در جنوب و شرق آسیا، آسیای مرکزی و افغانستان در حال راه‌اندازی پایگاه‌های جدیدی هستند.

به گزارش تحلیل ایران ، «نیکلای پاتروشف» رئیس شورای امنیت ملی روسیه در دوازدهمین نشست روسای شورای امنیت کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در پایتخت قزاقستان گفت: مسئله تروریسم از مشکلات بزرگ برای کشورهای عضو شانگهای است.

وی با ابراز نگرانی از حضور داعش در در جنوب و شرق آسیا تصریح کرد: این یک نگرانی جدی است و امروز سازمان‎های افراطی و تروریستی داعش در جنوب و شرق آسیا، آسیای مرکزی و افغانستان در حال راه‌اندازی پایگاه‌های جدید خود هستند.

رئیس شورای امنیت روسیه بر هماهنگی کشورهای عضور سازمان همکاری‌های شانگهای در مبارزه با تروریسم تاکید کرد.

این مقام روسی در حالی نگرانی خود را از حضور داعش در منطقه عنوان می‌کند که پیش‌تر از این هم بارها مقامات دیگر روس از نگرانی خود نسبت به نفوذ داعش در افغانستان و آسیای مرکزی خبر داده بودند.

وزیر دفاع روسیه نیز پیش از این گفته بود بیشترین خطر داعش برای کشورهایی است که با افغانستان مرز مشترک دارند و لذا باید فکری برای مبارزه با این پدیده تروریستی کشورهای منطقه داشته باشند.

تسنیم نوشت : هرچند «ویلیام سالوین» سخنگوی ناتو در افغانستان اعلام کرد که نیروهای افغان نسبت به گذشته توانایی بیشتری در مبارزه با مخالفان بویژه افراد وابسته به داعش دارند و مدعی شکست داعش در افغانستان شده اما برخی کارشناسان معتقدند آمریکا تلاش دارد تا با صدور تروریسم از مرزهای شمالی افغانستان به کشورهای آسیای مرکزی روسیه و کشورهای همجوار آن را ناامن کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :