موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/12282 :کد

0

آغاز پنجمین دور مذاکرات کوبا و اتحادیه اروپا

  چهارشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ — ۱۷:۲۴
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -آغاز پنجمین دور مذاکرات کوبا و اتحادیه اروپا

رسانه کوبایی «پرنسا لاتینا» گزارش داد که کوبا و اتحادیه اروپا پنجمین دور از مذاکرات برای عادی‌سازی روابط بین خود را آغاز کرده‌اند.

رسانه کوبایی «پرنسا لاتینا» گزارش داد که کوبا و اتحادیه اروپا پنجمین دور از مذاکرات برای عادی‌سازی روابط بین خود را آغاز کرده‌اند.

 

به نقل از «پرنسا لاتینا»، هیئت نمایندگی کوبا به رهبری «آبلاردو مورنو» معاون وزیر امور خارجه این کشور و هیئت نمایندگی اتحادیه اروپا به ریاست «کریستین لفلر» مدیرکل بخش سیاست‌های خارجی اتحادیه اروپا در امور قاره آمریکا طی امروز و فردا پنجمین دور از مذاکرات خود برای عادی‌سازی روابط را آغاز خواهند کرد.

در این مذاکرات که در «هاوانا» پایتخت کوبا برگزار می‌شود، دو طرف بر سر موضوعاتی از قبیل مسائل تجاری و همکاری‌های سیاسی تمرکز خواهند کرد.

در خلال این مذاکرات، کمیسیون مشترک کوبا و آمریکا نیز روز جمعه در «هاوانا» آغاز به کار خواهد کرد.

رفع تحریم‌های آمریکا علیه کوبا، بازگرداندن سرزمین اشغالی «گوآنتانامو» به کوبا و توقف پخش غیرقانونی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی در کوبا از سوی آمریکا مهمترین مسائل مورد بحث میان دو کشور خواهد بود.

دو طرف در نظر دارند تا در زمان باقی مانده از سال 2015 به این مذاکرات خاتمه دهند.

مذاکرات میان «بروکسل» و «هاوانا» زمانی آغاز شد که آمریکا و کوبا اعلام کردند که خواستار عادی شدن روابط میان دو کشور هستند؛ دور قبلی این مذاکرات نیز در 15 ژوئن (25 خرداد) در کوبا برگزار شد.

«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در اواخر ماه مارس دیداری را در کوبا صورت داد و در همین راستا «برونو رودریگز» وزیر امور خارجه کوبا نیز یک ماه بعد به بروکسل سفر کرد.

این مقام بلند پایه سیاست خارجه و امنیت اتحادیه اروپا همچنین جلسه‌­ای دو جانبه با «میگل دیاز کانل» معاون اول رئیس جمهور کوبا در حاشیه اجلاس سران اتحادیه اروپا و سلاک، برگزار کرد.

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :