موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حمل و نقل شهری

a/122929 :کد

بنا به اعتراض تاکسیران ها؛

ورود شهرداری به کارزار تاکسی یاب های اینترنتی

  یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۱۵:۵۵
تعداد بازدید : ۱۴۳   
 تحلیل ایران -ورود شهرداری به کارزار تاکسی یاب های اینترنتی

پس از آنکه تاکسی یاب های اینترنتی با اقبال گسترده شهروندان مواجه شد، شهرداری تهران با اعطای نخستین مجوز برای فعالیت اینترنتی یک شرکت تاکسیرانی، وارد کارزار اپلیکیشن های تاکسی یاب در پایتخت شد.

 به گزارش تحلیل ایران، سال گذشته فعالیت دو اپلیکیشن تاکسی یاب(اسنپ و تپسی) به دلیل ارائه خدمات مطلوب از جمله اعلام مدت زمان انتظار برای رسیدن خودرو و دریافت کرایه ای کمتر از نرخ های مصوب شورای شهر و اتحادیه اتومبیل های کرایه ای، با اقبال گسترده شهروندان تهرانی روبرو شدند.

 

گسترش استفاده شهروندان از این اپلیکیشن ها موجب اعتراض تاکسیران ها و مسئولان شرکت های تاکسیرانی پایتخت مبنی بر فعالیت غیرقانونی(نداشتن مجوز فعالیت از شرکت و اتحادیه تاکسیرانی) این شرکت های خصوصی شد، این دو شرکت دارای مجوز کسب و کار اینترنتی هستند.
به دلیل اقبال عمومی از اپلیکیشن های مذکور مدیران شهری درصدد راه اندازی یک اپلیکیشن مشابه برآمدند و در نهایت هفته آخر اسفند سال گذشته، تاکسی یاب اینترنتی کارپینو با اخذ مجوز از سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران فعالیت خود را آغاز کرد.


سید مازیار حسینی معاون حمل و نقل شهردار تهران، امروز( یکشنبه) در حاشیه آیین بهره برداری از پایانه مترو شهید کلاهدوز با اشاره به صدور مجوز برای فعالیت تاکسی یاب اینترنتی گفت: اواخر اسفند سال گذشته، دو هزار و 500 دستگاه تاکسی به این اپلیکیشن دارای مجوز از شهرداری تهران متصل شدند. وی که در جمع خبرنگاران صحبت می کرد با بیان اینکه تاکسی های تحت پوشش این اپلیکیشن آموزش های لازم را فرا می گیرند افزود: درهمین ارتباط 12 هزار و 500 تاکسی دیگر فعال شهر تهران در صف پیوستن به این اپلیکیشن هستند.


حسینی با تأکید بر اینکه شهرداری تهران هیچ مسئولیت مستقیمی درخصوص فعالیت این اپلیکیشن تاکسی یاب «کارپینو» ندارد گفت: سازمان تاکسیرانی تنها بین متقاضیان و ارائه کننده خدمات رابطه برقرار کرده است. وی خاطرنشان کرد: سقف قیمتی این اپلیکیشن قیمت های مصوب شورای اسلامی شهر تهران تعیین شده و رانندگان در زمینه دریافت کرایه تا سقف تعیین شده، دارای اختیار هستند. معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران یادآور شد: 40 هزار تاکسی گردشی و 100هزار اتومبیل موسسات آژانس های کرایه ای شهر تهران می توانند به این اپلیکیشن متصل شوند.


ایرنا نوشت: وی با تأکید بر اینکه ما مخالف توسعه و تکنولوژی نیستیم تصریح کرد: به منظور تأمین ایمنی و مراقبت از اطلاعات شهروندان، یکی از شروط راه اندازی این اپلیکیشن قرار گرفتن سرورهای آن در داخل کشور بود. سال گذشته دو شرکت خصوصی در تهران با راه اندازی اپلیکیشنی با عنون تاکسی یاب اینترنتی، زمینه در اختیار گرفتن تاکسی توسط شهروندان از طریق اینترنت را فراهم کردند. شهروندان با نصب این اپلیکیشن بر روی گوشی های تلفن همراه خود، در هر ساعت از شبانه روز می توانند با اعلام مبدا و مقصد خود، نسبت به در اختیار گرفتن یک تاکسی اقدام کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :