موضوعات ‌مرتبط: سیاسی داخلی

a/122973 :کد

رحیم پور ازغدی:

رحیم پور ازغدی: دشمن برای انحراف نخبگان هنری ما تلاش می کند

  یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۲۲:۲۲
تعداد بازدید : ۱۶۵   
 تحلیل ایران -رحیم پور ازغدی: دشمن برای انحراف نخبگان هنری ما تلاش می کند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دشمن با اقدامات لجستیکی خود در مسیر انحراف نخبگان هنری و جذب آن‌ها به سوی اهداف خود تلاش می‌کند.

به گزارش تحلیل ایران، حسن رحیم‌پورازغدی، یکشنبه شب در آیین اختتامیه جشنواره مسجدی‌ها در مشهد افزود: دشمنان نظام با استفاده از فضای مجازی و فضاسازی های غیرواقعی می خواهند در اذهان جوانان ما رخنه کنند.


وی بیان کرد: برای خنثی شدن این ترفندها باید به منظور تربیت و رشد هنرمند انقلابی در عرصه‌های مختلف اقدام کرد.


رحیم پور با تاکید بر محوریت مسجد در تعلیم و تربیت جوانان ادامه داد: در دوران انقلاب، هنرهای دینی، انقلابی، سیاسی، شعرخوانی، سرود، نویسندگی، خوشنویسی ، نقاشی و تئاتر در مساجد شکل گرفت.


وی افزود: هم اکنون نیز هنرهای برخی مساجد به‌گونه‌ای قوی و ماندنی است که در سطح کشور به عنوان مساجد نخبه‌پرور مطرح هستند.


رحیم پور ازغدی ادامه داد: باید از قدرت مسجد در این حوزه استفاده کرد و این را آموخت که هنرمند ارزشی کسی است که هنر خود را در مسیر دینی و اسلامی معرفی و ارائه می کند.


عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه باید هنرهای انقلابی روز را به‌خوبی معرفی کرد، گفت: در دهه چهارم انقلاب نباید همانند دوران قبل از انقلاب و دهه اول عمل کرد اما امروز در عمل ضعف هایی داشته و نتوانسته ایم به خوبی از ابزارهای در اختیار استفاده کنیم.


رحیم پور ازغدی بیان کرد: هنر حرفه‌ای در راس اهداف دشمن در مقوله تهاجم‌ فرهنگی است و باید مراقبت لازم را از نسل نوجوان و جوان داشته و اجازه ندهیم افراد فاسد به الگویی برای آنها تبدیل شوند.


ایرنا نوشت: جشنواره تولیدات فرهنگی هنری مساجد مشهد شامگاه یکشنبه در تالار صبای مشهد برگزار شد و در این مراسم از آثار هنری برتر در رشته های مختلف هنری تقدیر شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :