موضوعات ‌مرتبط: فناوری گوشی

a/122984 :کد

تعمیر دکمه هوم آیفون 7

تعمیر دکمه هوم آیفون ۷و۷پلاس موجب ازکار افتادن دستگاه می شود

  یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۷:۱۱
تعداد بازدید : ۲۴۴   
 تحلیل ایران -تعمیر دکمه هوم آیفون ۷و۷پلاس موجب ازکار افتادن دستگاه می شود

تعمیر دکمه هوم آیفون ۷ و ۷ پلاس توسط فروشگاه‌های غیر قانونی موجب از کار افتادن دستگاه خواهد شد

به گزارش تحلیل ایران، در فوریه سال 2016 میلادی، آیفون 6 و 6 پلاس بسیاری از کاربران اپل پس از نصب بروزرسانی iOS 9.2.1 از کار افتاد. در همین زمان بسیاری از کاربران از مشاهده error 53 در آیفون‌های خود شکایت کردند.

 

پس از مدتی مشخص شد که مشکل آیفون‌های 6 و 6 پلاس به ماژول Touch ID گوشی مربوط بوده است و کاربران گوشی‌های خود را در فروشگاه‌های تعمیر غیر قانونی و سوم شخص تعمیر کرده‌اند.

 

پیام های ارور 53 نیز نتیجه استفاده از سنسورهای خاصی در تاچ آی توسط اپل بوده که به قطعات مورد استفاده از فروشگاه های تعمیر غیر قانونی مطابقت نداشتند.

 
در همین زمینه رگولاتوری استرالیا مدتی پیش به ان دلیل که اپل به کاربران این کشور اجازه نمی دهد که ماژول تاچ آی دی خود را در تعمیرگاه های مورد دلخواه خود تعمیر کنند، از این شرکت شکایت کرد. کمیسیون ACCC استرالیا نیز اپل را به غیر فعال کردن صدها آیفون و آیپد به دلایل تعمیر آنها در فروشگاه‌های غیر مجاز متهم کرد.

با وجود تمامی این انتقادها و شکایت‌ها، اپل باز هم رویه قبلی خود را در پیش کرفته است و اگر کاربران آیفون‌های 7 و 7 پلاس گوشی خود را فروشگاه‌های تعمیر غیر قانونی تعمیر کنند و دکمه تاچ آی دی گوشی توسط فرد سوم شخصی دستکاری شود، گوشی به صورت کامل از کار خواهد افتاد.

 

تابناک نوشت: اگر این دکمه نیاز به تعمیر دارد، کاربرا باید به فروشگاه‌های رسمی اپل مراجعه کنند. باید بدانید که بر خلاف نمونه های قبلی دکمه هوم آیفون‌های 7 و 7 پلاس مکانیکی نیست و به نوعی سر جای خود ثابت است.

 

این طور به نظر می رسد که اپل می‌خواهد تمامی هزینه‌های جانبی که کاربران به تعمیر و نگهداری گوشی خود اختصاص می دهند را از آن خود کند. با این حال اپل مدعی است که دلیل این تصمیم اطمینان از تعمیر شدن تمامی آیفون‌ها توسط افراد با صلاحیت و تحت نظارت اپل است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :