موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/122992 :کد

مصر؛

اعلام حالت فوق‌ العاده در مصر به مدت ۳ ماه

  دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ — ۰۷:۱۰
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -اعلام حالت فوق‌ العاده در مصر به مدت ۳ ماه

رئیس جمهور مصر در سخنرانی خود پس از انفجارهای تروریستی این کشور که بر اثر آن‌ها ده‌ها نفر کشته شدند، گفت که مقابله با تروریسم ادامه خواهد داشت.

به گزارش تحلیل ایران، عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهور مصر از جامعه جهانی خواست کشورهای حامی تروریستم را محاکمه کند.السیسی طی سخنرانی‌ای که شامگاه یکشنبه بعد از انفجارهای تروریستی طنطا و اسکندریه داشت، از اعلام وضعیت فوق‌العاده به مدت 3 ماه خبر داد. وی افزود، این اقدام دولت مصر با هدف حمایت مردم و کشور از تروریست‌ها صورت می‌گیرد.

السیسی با بیان اینکه جنگ با تروریسم «طولانی و دردناک» خواهد بود، اظهار داشت که در این جنگ بسیاری از جوانان مصر قربانی خواهند شد. فارس نوشت: رئیس جمهور مصر به پیروزی‌های ارتش این کشور در جنگ با تروریسم در منطقه شبه جزیره سینا اشاره کرد و گفت که این پیروزی‌ها باعث شده است تروریست‌ها برای ضربه زدن به مصر به مناطق دیگر منتقل شوند.

السیسی همچنین از تشکیل شورای عالی مقابله با تروریسم خبر داد.بر اثر انفجارهای مصر در دو کلیسا مار جرجیس و مرقیس، بیش از 45 نفر کشته و 100 زخمی شده‌اند.گروه تروریستی داعش مسئولیت حمله به این دو کلیسا مسیحیان قبطی را بر عهده گرفته است.این انفجارها با نزدیک شدن به عید «شم النسیم» و تعطیلات مربوط به این عید رخ داده است.دولت مصر به دنبال این انفجارها، 3 روز عزای عمومی اعلام کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :